Yeni Superb için sportif bir versiyon düşünülüyor

0

Skoda, önümüzdeki ay tanıtılacak olan yeni nesil Skoda Superb’de yer alacak sportif bir versiyon üzerinde durduklarını belirtti. Şirket CEO’su Winfried Vahland, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; Skoda’nın sportif bir Superb türevi üzerinde durduğunu fakat bu modelin “vRS” etiketine sahip olmayacağını açıkladı. Markadan üretim için yeşil ışık yakılırsa, söz konusu versiyon herhangi bir mekanik değişim içermeksizin sadece kozmetik bazı değişimler ile piyasaya sunulacak.

Skoda’nın üretim için ikilemde kalmasının sebebi ise aracın satış etiketinin markayı zor durumda bırakacak olması. Vahland, 40.000 Euro civarında bir satış fiyatı elde etmeye çalıştıklarını, 50.000 Euro seviyesine çıkarlarsa kimsenin bu fiyata bir Skoda almayacağını söyledi. Ayrıca Vahland’a göre bu versiyon, station wagon karoserli ve dizel motorlu Superb üzerinde yapılandırılmalı.

Standart Superb’in, önümüzdeki ayın ortalarında tanıtılması ve yaz aylarında plazalara ulaştırılması bekleniyor. Yeni nesil Superb’in bagaj kapağı, sedan ve hatchback tarzı iki şekilde açılma imkanı sunan “Twin Door” özelliğine sahip olmayacak. Bu durum da gelecek olan Superb’in fonksiyonelliği arka plana itmesi anlamına geliyor olabilir.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın