Yeni Suzuki Jimny’nin ilk resmi görselleri geldi

0

Suzuki, daha önce casus fotoğrafları ve broşürü ortaya çıkan yeni Jimny’nin ilk resmi görüntülerini bizlerle paylaştı. Aracın Japonya’da ‘Jimny Sierra’ ve daha küçük ‘Jimny’ olmak üzere iki farklı versiyonla satılacağını belirten Japon üretici, diğer ayrıntıları paylaşma konusunda ise oldukça çekingen davranıyor.

Jimny olarak adlandırılacak olan model Japonya’da ‘kei-car’ olarak segmentte yer alacak. Bu da küçük versiyonun 660 cc’lik motorla satışa sunulacağı anlamına geliyor. Japonya dışında satışa sunulacak olan Jimny Sierra ise 1.5 litrelik dört silindirli motorla satışa sunulacak. Jimny Sierra, sahip olduğu plastik çamurluk eklentileri ile birlikte off-road karakterini de ön plana çıkarıyor.

Japon üretici, Jimny’nin tüm versiyonlarının yarı zamanlı dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılacağını açıklarken yeni modelin 5 ileri manuel veya 4 ileri tam otomatik şanzımanla tercih edilebileceği belirtildi.3682d2df-2019-suzuki-jimny-2Yeni Suzuki Jimny, 5 farklı gövde rengi ile sunulurken bunun yanında 3 farklı renk kombinasyonu ile de satın alınabilecek. Biz özellikle Orman Yeşili (Jungle Green) rengini çok sevdik.

Genel anlamda eski Suzuki Samurai modelinden esintiler taşıyan yeni Jimny’nin iç mekanı genel olarak kullanışlılık esaslı tasarlanmış. Büyük tuşlara yer verilen ön konsolun üst bölümünde ise 7 inç boyutundaki dokunmatik bilgi-eğlence ekranı konumlandırılmış. Acil durum fren sistemi ile donatılan aracın vites kolunun arkasında ise dört tekerlekten çekiş sistemini kontrol ettiğini düşündüğümüz ikinci bir kola yer verilmiş. Mevcut modelde bu tuşların ön konsola yerleştirildiğini düşünürsek Suzuki’nin neden böyle bir yol izlediğini merak ettik.

Yeni Suzuki Jimny’nin diğer detayları ise önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın