2019 Suzuki Jimny kamuflajsız olarak görüntülendi

0

Suzuki’nin küçük SUV’u Jimny’nin kamuflajsız görüntüleri internete düştü. Daha önce ortaya çıkan casus fotoğraflar ve prototiplerin ardından Jimny’yi ilk defa kamuflajsız olarak görme fırsatı bulduk. Markanın fabrikasında çekilen fotoğraflar ve aracın broşürleri yeni Jimny’nin bir çok renkteki türevlerini de gözler önüne serdi.

Köşeli klasik tasarımının yanı sıra dört tekerlekten çekiş sistemi Suzuki Jimny’yi oldukça yetenekli küçük bir off-road makinesine dönüştürüyor. Mevcut Jimny modelinden esintiler sunan yeni araç ayrıca Mercedes-Benz G-Serisi ve Jeep Renegade gibi modellere de göndermelerde bulunmuş. Suzuki, farklı ve güçlü bir duruşa sahip olan yeni Jimny ile daha fazla müşteriye ulaşmayı planlıyor.

Aracın iç mekanına göz attığımızda ise oldukça basit ve kullanışlı tasarımın hakim olduğunu görüyoruz. Suzuki, Swift modelinde de yer verdiği bilgi-eğlence ekranını Jimny’de kullanmış. Ortaya çıkan görsel ayrıca aracın klima kontrollerini, çok fonksiyonlu direksiyon simidi ve otomatik şanzımanı da gözler önüne seriyor. Çoğu düğmenin oldukça büyük tasarlanmış olması da dikkatimizi çeken bir diğer ayrıntı. Suzuki Jimny’de yeni nesil güvenlik teknolojilerinin kullanılması da olası.2b0f003c-2019-suzuki-jimny-7Yeni SUV modelin kaputunun altında ise 1.2 litrelik atmosferik motorun yanı sıra 1.0 litrelik turbo beslemeli Boosterjet motorun da bazı pazarlarda yer alması bekleniyor. Yapılan iddialara göre turboşarjlı güç ünitesi 110 beygir güç ve 170 Nm tork üretebilecek.

Ortaya çıkan görsellerden yola çıkacak olursak 2019 Suzuki Jimny’nin beklenenden daha önce yüzünü göstereceğini söyleyebiliriz. Ekim ayında düzenlenecek olan Tokyo Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan aracın, bu pazarda 2018 yılının sonunda satışa çıkması bekleniyor. 2019 yılının ilk çeyreği ile birlikte yeni model biçok pazarda piyasaya sunulacak.

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın