Yeni Toyota Corolla Touring Sports Paris’ten önce gün yüzüne çıktı

0

Station wagon’lar crossover modellerin her geçen gün artan popülaritesi karşısında unutulmaya yüz tutmuş olsalar da Toyota aynı fikirde değilmiş gibi görünüyor. Japon üretici Avrupa pazarı için geliştirdiği yeni Corolla Touring Sports modelinin ilk resmi görsellerini paylaştı.

Cenevre Otomobil Fuarı ile birlikte tanıtılan hatchback kardeşine nazaran daha fazla kullanışlılık ve iç hacim sunmak için uzatılan tamamen yeni Toyota Corolla Touring Sports’un da önümüzdeki ay Paris’te görücüye çıkması bekleniyor. Yeni model markanın Belçika’daki Zaventem Tasarım Merkezi’nde Avrupalı müşteriler hedeflenerek tasarlanmış.

2700 mm’lik dingil mesafesine sahip olan station wagon, markanın iddiasına göre arka koltuk diz mesafesinde sınıfının lideri olacak. 598 litrelik bagaj kapasitesiyle de öne çıkan Touring Sports, kompakt modellerde daha fazla iç hacim ve kullanışlılık arayan müşterilere ulaşmaya çalışacak.1e35ab14-toyota-corolla-touring-sports-01Uzun arka kısmı dışında hatchback kardeşi ile tamamen aynı görünen Corolla Touring Sports güç ünitelerini de yine kardeşiyle paylaşıyor. Motor gamında dizellere yer vermeyen Toyota, aracın giriş versiyonunda 117 beygir güç üretebilen 1.2 litrelik turbo beslemeli üniteye görev vermiş. Bunun dışında iki farklı hibrit versiyon ile sunulacak araçta 1.8 litrelik motorun kullanıldığı ünite 123 beygir güç ile sunulurken 2.0 litrelik motora eşlik eden ünite ise 180 beygir gibi etkileyici bir rakama ev sahipliği yapacak. Bunun dışında, çok bağlantılı arka süspansiyon ve mevcut adaptif değişken yapı ile araç tam yüklü iken bile yolda dengeli hareket edebilecek.

Toyota Corolla Touring Sports ayrıca siyah tavan ve sütunlar ile birlikte dört adet iki farklı renk varyasyonu ile satın alınabilecek. Yeni model hakkında henüz daha fazla ayrıntı bilmiyoruz ancak önümüzdeki ay düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarı ile birlikte station wagon model hakkında daha fazla bilgiye ulaşmayı umuyoruz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın