Yeni Toyota RAV4’ten ilk teaser

0

Toyota, New York Otomobil Fuarı öncesinde yeni nesil RAV4’ün ilk teaser görüntüsünü paylaştı. Yeni model hakkında bilgi vermekten kaçınan marka, yeni nesil RAV4’ün New York’ta tanıtılacağını açıklamakla yetindi.

Hali hazırda Dünya genelinde Toyota’nın en çok satan modellerinden biri konumunda olan RAV4, Toyota için büyük önem arz ediyor. SUV modellerin oldukça önem kazandığı bu günlerde Japon marka için RAV4’ün önemi bir kat daha artmış bulunuyor.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan FT-AC konseptinden esintiler taşıması beklenen aracın daha kaslı bir yapıya bürüneceğini söyleyebiliriz. C-HR ve Lexus UX modelleriyle de aynı mimariyi paylaşacak olan yeni RAV4’ün Toyota’nın en yeni güvenlik ve bilgi-eğlence sistemlerini de içinde barındıracaktır.

Yeni nesil RAV4’ün motor gamında ise çeşitli dört silindirli ünitelerin kullanılmasına kesin gözüyle bakılırken mevcut modelde olduğu gibi hibrit bir versiyona da sahip olması bekleniyor. Yeni nesil Auris‘te de sunulan 2.0 litrelik motora sahip hibrit üniteyi yeni RAV4’te de görebiliriz. Tamamen elektrikli bir RAV4’ün ise şimdilik planlar arasında olmadığı öğrenildi.

Yeni RAV4’ün tanıtımı 28 Mart’ta Türkiye saati ile 16.00’da yapılacak, o tarihe kadar araç hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı umuyoruz.toyota-rav4-teaser

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın