Yeni Toyota Supra’nın kış testleri devam ediyor

0

Toyota, Cenevre Otomobil Fuarı ile birlikte Supra modeline ışık tutacak bir konsept model tanıtacak. Yakın zamanda üretim versiyonunu da göreceğimiz otomobilin testleri ise tüm hızıyla devam ediyor.

Casus kameramanların çektiği son görüntülerde aracı karla kaplı bir parkurda hızla ilerlerken görüyoruz. Testler sırasında pilotun bir yerde direksiyon hakimiyetini kaybettiğini görüyoruz. Ancak daha sonra test pilot bu durumu eğlenceli bulmuş olacak ki videonun ilerleyen kısımlarında da çeşitli drift denemeleri yapmaya başlıyor.

Ortaya çıkan diğer videoda ise aracı daha net bir şekilde görme fırsatı yakalıyoruz. FT-1 konsepti baz alınarak üretilen aracın geniş hava girişleri ve ince LED farları daha net bir şekilde karşımıza çıkıyor. Çıkıntılı tavan tasarımının da gözler önüne serildiği videoda ayrıca yüksek performanslı fren sistemini soğutmak için hava girişlerine yer verildiği görülüyor.

Önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek olan fuar ile birlikte yeni Supra ile daha fazla bilgiye ulaşmayı umuyoruz ancak gelen haberlere göre aracın kaputunun altında 338 beygir güç ve 500 Nm tork sunan 3.0 litrelik turbo beslemeli 6 silindirli motor görev yapacak. Ağırlığının 1.500 kg’den daha hafif olacağı söylenen aracın bu güç verileri ile çok rahat bir şekilde hızlanacağını söyleyebiliriz.

Toyota’nın ikonik modeli Supra, yeni nesil BMW Z4 ile birlikte geliştiriliyor. 4.380 mm uzunluğunda, 1.855 mm genişliğinde ve 1.290 mm yüksekliğinde olacağı söylenen yeni Z4’ün Supra ile benzer boyutlara sahip olması bekleniyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın