Yeni Volkswagen Crafter müşterilere sunuldu

0

Alman üretici yeni Crafter’ı tanıttı. Çeşitli donanım seviyeleri, gövde uzunlukları, kargo bölümü yüksekliği, çeşitli aktarma organları ve motor gibi birçok seçeneği müşterisine sunan araç, teorik olarak 864 farklı yapılandırmaya sahip olacak.

4 farklı modelle sunulacak olan araç, 3 farklı gövde uzunluğuna, 3 farklı kargo yükleme yüksekliğine, 4 motor seçeneğine, 2 farklı vites kutusuna ve 3 farklı aktarma organına sahip.

Aracın donanımı ve kargo bölümü boyutları seçildikten sonra bile müşteriler 102 ile 177 beygir gücü aralıklarında olan 4 farklı motordan birini seçebilecek. Yeni Crafter, otomatik veya manuel şanzımanla birlikte ön, arka ve dört tekerlekten çekişli model seçeneklerine sahip olacak.

Tüm bu seçeneklerle birlikte Crafter, müşterilerine çok uzun bir katalog sunuyor. Firma, bu aracı geliştirirken müşterilerinin işgücünden başka neler istediklerini göz önünde bulundurduklarını söylüyor. Bunların dışında, yeni Crafter, adaptif hız sabitleyici ve araç denge sistemi gibi birçok yeni elektronik sistemi de içinde barındırıyor.

Volkswagen ayrıca, Wrzesnia’da yeni Crafter’ın üretileceği bir fabrika daha kurarak Poznan’daki fabrikasının ardından Polonya’daki ikinci fabrikasına sahip olmuş oldu.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın