Yeni Volkswagen Touareg, kamuflajlarına veda ediyor

0

Yeni nesil Volkswagen Touareg’in 23 Mart’ta Pekin’de gerçekleştirilecek olan tanıtımı yaklaşırken Alman üreticiden yeni SUV modeli için teaser görüntüleri gelmeye devam ediyor. Yeni ön tanıtım görüntüleri için kamuflajlarının büyük bir kısmına veda eden Touareg’i yoldaki ve arazideki kabiliyetlerini sergilerken görüyoruz.

Özellikle yan bölümdeki kamuflajlarından kurtulan Touareg’in ön ve arka bölümdeki kamuflajları ise yerlerini koruyor. Ancak kamuflajlara rağmen yeni modelin Volkswagen’in yeni tasarım felsefesini benimseyeceğini söylemek zor değil. Özellikle ön bölümde markanın Arteon modeli ile benzerlik göstereceği görülüyor.

Yeni modelin paylaşılan önceki görsellerinde ise dijital gösterge paneline kavuşacağı ortaya konulmuştu. Sınıfının en büyük dijital gösterge tablosu olacağı iddia edilirken ayrıca SUV model yeni bir bilgi-eğlence sistemini de içinde barındıracak.

Audi Q7, Porsche Cayenne, Bentley Bentayga ve Lamborghini Urus modellerinde de kullanılan MLB platformu üzerinde yükselecek olan yeni Touareg, havalı süspansiyonun yanı sıra arka tekerlekten yönlendirme sistemine de ev sahipliği yapacak.

Motor seçenekleri konusunda da ise 2.0 litrelik dört silindirli ve 3.0 litrelik V6 benzinli ünitelerle sunulması beklenen aracın ayrıca 3.0 litrekik V6 TDI dizel motorla birlikte de tercih edilebilecek. İlerleyen süreçte dizel bir V8 ünitenin de motor gamına ekleneceği söylenirken plug-in hybrid versiyonun da seçenekler arasında olduğu öğrenildi.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın