Yeniden tasarlanan 2019 Volkswagen Passat Çin’de ortaya çıktı

0

Volkswagen Passat makyaj operasyonuna hazırlanırken Alman marka ve Çinli ortağı SAIC, yeniden tasarlanan 2019 Passat NMS’yi ortaya çıkardı.

Avrupa versiyonu ile çeşitli benzerlikler içeren Passat NMS’in ilk olarak Çin’de satışa sunulacak. Volkswagen’in yeni modelini Kuzey Amerika pazarında satışa sunup sunmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Volkswagen’i D segmentinde temsil edecek olan model, Arteon ve Çin pazarında satılan Lavida’dan izler taşıyor. Geniş bir ön ızgaraya yer verilen aracın LED farları da Volkswagen’in son tasarım felsefesini yansıtıyor. Arka bölümde de stop lambaların ve tamponun elden geçirildiğini görüyoruz. Bagaj kapağındaki Volkswagen logosunun altında yer alan Passat yazısı da dikkat çeken yenilikler arasında.00602f6e-vw-passat-2china4.993 mm uzunluğu, 1.836 mm genişliği, 1.469 mm yüksekliği ile boyutları artan araç, 2.871 mm’lik dingil mesafesi ile iç mekanda daha fazla yaşama alanı sunacak.

Üretimi Çin’de gerçekleştirilecek olan model daha sonra Çin pazarında satışa sunulacak. İlk etapta iki farklı 2.0 litrelik turbo benzinli motorla satışa çıkacak olan Passat NMS’nin plug-in hybrid versiyonu için de çalışmaların olduğu belirtildi.

Avrupa’ya geçtiğimizde ise hafif bir makyaj operasyonuna tabi tutulacak olan Passat’ın önümüzdeki günlerde tanıtılmasını bekliyoruz. Küçük görsel değişikliklerin yanı sıra aracın güç üniteleri de elden geçirilecek. Makyaj ile birlikte R versiyonuna da kavuşması beklenen araç yeni turbo beslemeli V6 motora ev sahipliği yapacak. Aracın GTE PHEV versiyonu ise sıfır emisyon değerleri ile karşımıza çıkabilir.112d8490-vw-passat-4china

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın