Yeni nesil Mercedes-Benz A-Serisi’nin giriş versiyonunun iç mekanına bakış

0

Mercedes-Benz, A-Serisi’nin iç mekanını daha önce paylaştığı fotoğraflarla bizlere tanıtmıştı ancak paylaşılan görseller modelin opsiyonel olarak alınabilen daha büyük ekranlarını içeriyordu. Ortaya çıkan bu görüntüler ise aracın giriş seviyesinde nasıl bir iç mekanla karşılaşacağımızı gözler önüne seriyor.

Bilindiği gibi yeni A-Serisi analog göstergeye sahip olmayacak, dijital ekranlarla sunulacak olan modelin giriş seviyesinde ise görsellerdeki 7 inçlik ekranlar görev yapacak. Opsiyonel olarak tercih edilebilen 10.25 inçlik ekranlar ise daha önce Mercedes-Benz tarafından paylaşılmıştı. Mercedes-Benz-A-Class-Hybrid-6Üç farklı iç mekan düzeni ile tercih edilebilecek olan model giriş seviyesinde iki adet 7 inçlik ekrana ev sahipliği yaparken daha üst versiyonda ise 7 inç ve 10.25 inçlik ekranlar görev yapacak. En üst seviyede ise daha önce gördüğümüz 2 adet 10.25 inçlik ekran düzeni yer alacak.

Giriş seviyesi model, kullanılacak olan küçük ekranlar görünüm itibariyle maalesef hoşumuza gitmedi. Büyük ekran paneli içerisine yerleştirilen ekranlar nedeniyle aracın sürücüsü, sanki prototip bir modelin içinde bulunduğu hissine kapılabilir. Daha büyük ekranlı versiyona göre oldukça sıkıcı görünen bu durum kuşkusuz Mercedes-Benz’in maliyetleri azaltmak için kullanılmış ancak yine de daha farklı bir yol izlenebilirdi diye düşünüyoruz. Açıkçası biz analog gösterge ekranını tercih ederdik.

 

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın