190 beygirlik Skoda Karoq Sportline tanıtıldı

0

Skoda, sportif Karoq Sportline’yi ortaya çıkardı. Standart Karoq modeline göre görsel anlamda çok daha agresif tasarım ögelerine ev sahipliği yapan versiyon ayrıca 190 beygir gücündeki motoruyla da sportifliğinin sadece görsellikle sınırlı olmadığının altını çiziyor.

Motorunun sahip olduğu güç ile bir RS olmasa da ona oldukça yakın olduğunu gösteren Karoq Sportline ayrıca bizlere Karoq RS’in nasıl görünebileceği hakkında da ipuçları içeriyor.

Yeni Karoq Sportline’de sunulan tek motor 2.0 litrelik TSI değil. Bu ünitenin yanında Skoda, Karoq Sportline’yi bazı pazarlarda 150 beygir gücündeki 1.5 litrelik TSI motorla veya yine aynı güçteki 2.0 litrelik dizel TDI motorla da sunacak. Motor seçeneğine bağlı olarak önden veya dört tekerlekten çekişle satın alınabilecek olan Karoq Sportline, 6 ileri manuel veya 7 ileri çift kavramalı şanzımanla müşterilere sunulacak.17455db9-180802-škoda-karoq-sportline_steering_wheel-copyGüç aktarma organlarından bağımsız olarak Karoq Sportline daha agresif tamponlar, karartılmış camlar, gövde renginde veya siyah olarak sunulan gövde elemanlarının yanı sıra 18 ve 19 inçlik jantlara sahip. Yeni versiyondan iç mekan da nasibini almış gibi görünüyor. Üç kollu sportif direksiyon, siyah kumaş döşeme, döşemelerle kontrast oluşturan renkli dikişler, siyah tavan döşemesi, paslanmaz çelik pedallar ve LED ortam aydınlatması yeni modelde sunulan değişiklikler arasında.

Skoda Karoq Sportline’nin yanı sıra yakın zamanda tanıtılan Scout versiyonu da Paris Otomobil Fuarı ile birlikte ilk defa otomobil severlerle buluşacak. 84a37313-180802-škoda-karoq-sportline_34back-copy

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın