2016 BMW 7 Serisi kamuflajsız yakalandı

2

BMW’nin amiral gemisi 7 Serisi’nin 2016 yılında yollara çıkacak olan yeni versiyonu herhangi bir kamuflaj olmaksızın görüntülendi.

2016-BMW-7-Series-7

Fotoğrafta görülen ve G11 kasa kodunu taşıyacak olan, standart uzunluktaki yeni 7 Serisi “730d” etiketini taşıyor. “Long Wheel Base” şeklinde ifade edilen uzun dingil mesafeli versiyon ise büyük ihtimalle G12 kasa koduna sahip olacak. Dış tasarıma bakıldığında ilk etapta, BMW’nin, geçen sene Pekin Otomobil Fuarı’nda sergilediği Vision Future Luxury konseptinden esinlendiğini görüyoruz, ki bu zaten beklenen bir durumdu. Ön tasarım, güncel modelin aksine daha hırçın bir duruş sergiliyor. BMW’nin 7 Serisi’nde böyle bir ön yüze cidden ihtiyacı vardı. Ek olarak; BMW’nin ilk etapta i8 modeli ile satışa sunduğu lazer farlar da grüntülenen araçta yerini almış. Üretim versiyonunda bu far teknolojisinin standart değil opsiyonel donanım listesinde yer alacağını düşünüyoruz.

2016-BMW-7-Series-4

İç mekan ise yeni eklenen büyük ve bağımsız ekran haricinde güncel 7 Serisi ile aynı tasarıma sahip denilebilir. Tamamen dijital ve kişiselleştirilebilir gösterge grubu da yeni 7 Serisi ile birlikte sunulan özellikler arasında olacak. BMW, dış kısımda markasının genel çizgisini yansıtan bir tasarım sunuyor olsa da iç tasarım itibariyle Mercedes-Benz S-Serisi’nin sunduğu lükse yaklaşacak gibi görünmüyor.

2016-BMW-7-Series-1

Teknik özellikler bakımından en önemli değişimlerden birisi ise aracın altyapısından yaşanmış. Yeni 7 Serisi, selefine kıyasla yaklaşık 200 kg civarında bir yükten kurtulmuş olarak yollara çıkacak. Motor seçenekleri arasında tahmin edildiği gibi sıralı 6 silindir, V8 ve V12 turbo beslemeli motorlar yer alırken; azalan ağırlık ile birlikte 2.0 litre hacminde turbo beslemeli benzinli ve dizel güç üniteleri de 7 Serisi’nin motor gamına eklenecek.

2016-BMW-7-Series-3

 

Yazar hakkında

2 yorum

  1. Yeni 7-Serisi beklentilerimin altında bir araç oldu.En azında ben BMW’den daha kaliteli ve albenili bir araç beklerdim fakat layık olduğu sınıfa layık olmayan bir araç oldu.Ancak BMW isterse Mercedes gibi son derece kaliteli ve lüks bir araç yapabilirdi.Ama yapmadı bunu layık bile görmedi. Sırf Rolls-Royce’un satışlarını gölgelememek için BMW yeni 7-Serisi’nin elit çizgilerini korudu ve araçta sadece bir kaç değişikliğe gitti.Ama ben şuna çok iyi eminim ki BMW’nin yeni Rolls-Royce Phantom’da teknoloji ve kalitesini konuşturacağını düşünüyorum.

  2. hasan demirtaş on

    merhaba. araba illa bu olacak diye bir şey yok üzerinde çalışılmış bir araç olabilir bmw 7 serisinin son halinin bu olacağını düşünmüyorum ancak büyük ihtimal buna benzer olacaktır.

Bir Cevap Yazın