2018 Mercedes-Benz G-Serisi’nin görüntüleri sızdırıldı

0

Mercedes-Benz G-Serisi’nin görüntüleri sızdırıldı. Autoweek.nl’in paylaştığı görüntüler markanın ikonik modelinin yeni neslini gözler önüne serdi.

Beklendiği gibi tasarımı çok fazla değişime uğramayan araç, en büyük değişimi ön farlarda, ön tamponda ve ön ızgarada yaşamış.Izgaranın ortasına konumlandırılan büyük Mercedes-Benz yıldızı ise modelin içinde barındırdığı sürücü asistanı sistemlerinin sensörlerini içinde barındırıyor.

1979’dan beri neredeyse değişmeden gelen tasarımını bu nesilde de koruyan G-Serisi, asıl değişimi ise gövdesinin altında yaşamış. Sunulan geliştirilmiş ön süspansiyon sistemi ile modelin şehiriçi ve şehir dışı yollardaki sürüşü gelişirken aynı zamanda zaten başarılı olan off-road kabiliyeti de arttırılmış.3Sızdırılan görsellerin yanı sıra, Alman marka bugün aracın bazı teknik verilerini de bizlerle paylaştı. Yeni model, 31 derecelik yaklaşma ve 30 derecelik uzaklaşma açısı sunarken 70 cm’lik su geçişlerini de gerçekleştirebilecek.  Aracın dingil yüksekliği 241 mm olarak açıklanırken araçta sunulacak olan 9G-Tronic 9 ileri otomatik şanzıman, off-road odaklı geliştirilen G modu ile gelecek.

Aracın iç mekanı da büyük bir değişime uğrayacak. Mercedes-Benz’in artık klasikleşen çift ekran düzenli iç mekanına sahip olacak olan araın iç hacmi de genişleyecek. Özellikle arka koltukta yolculuk eden müşterilerini düşününen marka bu bölümde fazladan 150 mm bacak mesafesi sunuyor.

15 Ocak tarihinde Detroit Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan yeni nesil G-Serisi’nin tüm detayları da fuar ile birlikte ortaya çıkacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın