2018 Volkswagen Polo kamuflajsız olarak yakalandı

0

Yeni nesil Volkswagen Polo, Güney Afrika’da kamuflajsız olarak görüntülendi.

Aracı tamamen görebildiğimiz yeni görüntüler sayesinde, yeni modelin boyutlarının büyüdüğünü söylemek mümkün. Daha fazla iç hacimi sunacak olan yeni Polo böylelikle rakiplerine karşı elini güçlendirecek.

Aracın ön tarafında yeni ızgara ve farlar bizi karşılıyor. Yeni model ile daha yumuşak hatlara sahip bir ön far grubu bizleri bekliyor. Krom detayların kullanıldığı ızgaranın ortasında ise Volkswagen amblemi konumlandırılmış. Arka tarafa geçtiğimizde ise bagaj kapağına doğru uzanan stop lambaları bizleri karşılıyor. Arka tampon ise güncel model ile büyük benzerlik sergiliyor.

Aracın iç mekanı görüntülenemediği için bu bölüm hakkında herhangi bir yorum yapamıyoruz. Ancak gelen haberler markanın malzeme kalitesini bir kademe yukarı taşıyacağı yönünde. Bunun dışında tamamen dijital gösterge paneli ve Volkswagen’in yeni bilgi-eğlence sistemi de bu modelde yer alacak. Bunların dışında araçta aktif güvenlik elemanlarının da sunulması bekleniyor.

Kardeşi Seat Ibiza’da olduğu gibi MQB platformuna geçiş yapacak olan yeni modelde, yeni platforma ile birlikte boyutlar artarken ağırlığın azalması hedeflenmiş. Yeni modelde 1.4 TSI motor yerini 1.5 litrelik versiyonuna bırakacak. Bu motor 130 ve 150 beygirlik iki farklı seçenekle birlikte sunulacak. Yeni model ile birlikte sunulacak olan 3 silindirli 1.0 litrelik motor ise 65,75,95 ve 115 beygirlik versiyonlara sahip. Dizel cephesinde ise güncellenen 1.6 TDI motorun görev yapması bekleniyor.

Şanzıman konusunda ise müşteriler, 5 ve 6 ileri manual vites kutusunun yanında 7 ileri çift kavramalı otomatik vites seçeneklerinin arasından tercihte bulunabilecekler.

Polo’nun ateşli versiyonu GTI’nın ise 2.0 litrelik 200 beygir gücündeki bir TSI motora sahip olabileceği ise gelen iddialar arasında.

Yeni Polo’nun Eylül ayında düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor.

 

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın