2019 Audi A6’nın ön konsolu A7 gibi olacak

0

Audi’nin yeni 2019 model A6’sı orta sınıf premium aile araçları segmentinde en ileri teknolojiye sahip iç mekana sahip olacak gibi görünüyor.

audi-a6-avant-spied-inside-out-2

Casus fotoğrafçıların çektiği görsellerde Audi A6 Avant prototipinin içinde en çok dikkat çeken şey ise iki adet dokunmatik ekran oldu. Şu anki gördüklerimize göre beklediğimiz gibi A7 Sportback ile aynı konsol tasarımına sahip. Görünüş olarak A7 ile aynı direksiyon simidi, ön konsolu ve kapı içlerine sahip olan A6, teknolojik anlamda iddialı olduğunu gösteriyor.

Muhtemelen tasarımın dışında A7’nin teknolojik özelliklerini de A6’da göreceğiz.  Yeni Audi A6 modelinde Bang & Olufsen ses sistemi, ses ile kontrol teknolojisi, baş-üstü ekran göstergesi, aracın içini çevreleyen aydınlatma paketi, Valcona deri iç döşeme ve Audi AI sürücü yardım teknolojisinin yer almasını bekliyoruz.

Sürüş yardım özelliklerinden bahsetmişken, Audi A6’nın Seviye 3 otonom teknolojisine sahip olması bekleniyor. Bu iddialar doğru ise A6 da tıpkı A7’nin yapabildiği gibi park yerlerinde ve garajlarda manevra yapabilecek. Bu manevraları gerçekleştirmek için yeni A7’de 5 sensör, 5 kamera, 12 ultrasonik sensör ve lazer tarayıcısı yer alıyor.

Yeni A6’da motor seçeneği olarak 3.0 litre TFSI V6 motorunun yanı sıra çeşitli 4 ve 6 silindirli motor seçenekleri arasından seçim yapılabilecek. A7 Sportback’de kullanılan 3.0 litrelik ünite 340 beygir gücünde ve 500 Nm tork üretiyor.

Benzinli, dizel ve elektrikli motor seçenekleri ile yollara çıkacak olan yeni A6, Sedan, Avant, Allroad gövde seçenekleri ile tercih edilebilecek.

Audi’nin en son yayınladığı tanıtım videosuna göre A6’yı ilk olarak sedan karoseriyle göreceğiz. Gelecek ay düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda da yeni A6 ile ilgili daha fazla bilgi edineceğimizi düşünüyoruz.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın