2019 BMW 3 Serisi’nin testleri sürüyor

0

Birçok otomobil üreticisi son yıllarda tüm modelleri arasında ortak bir tasarım dili yaratmaya çalışıyor. Bu konuda Audi, Lexus, BMW, Mercedes-Benz gibi birçok marka sayabiliriz. 2019 BMW 3 Serisi’nin yeni casus fotoğrafları da BMW’nin aynı yoldan devam ettiğini kanıtlar nitelikte.

G20 kasa kodlu yeni 3 Serisi, kış testleri sırasında kamuflajlarının bir kısmından arınmış şekilde görüntülendi. Ortaya çıkan görseller mevcut 3 Serisi’nin daha sert çizgili hatlarına veda edileceğini gösteriyor. Ayrıca, yeni nesil 3 Serisi’nde yeni 5 Serisi‘nde olduğu gibi daha dik ve köşeli bir ön burun tasarımı bizleri bekliyor olacak.

Bunların yanı sıra, yeni 3 Serisi’nde BMW’nin yıllardır devam eden tasarım detaylarını görmeye devam edeceğiz. Artık efsaneleşen böbrek şeklindeki ön ızgaralar ve uzun ön kaput gibi elemanlar yeni 3 Serisi’nde de yerini alacak. Böbrek ızgaraların altında yer alan dikdörtgen şeklindeki hava girişinin merkezinde ise tıpkı 5 Serisi’nde olduğu gibi aracın güvenlik elemanları yer alacak.5Casus fotoğraflarında dikkatimizi çeken bir diğer detay ise arka lastiklerde yer alan zincirler oldu. Daha önce görüntülenen araçta bu zincirler yer almıyordu, böylelikle Bavyeralı üreticinin hem arkadan çekişli hem de dört tekerlekten çekiş sistemine sahip araçlarını test ettiğini görmüş olduk. Bu durum sürpriz olmasa da Alman markanın aracın her iki versiyonunu da piyasaya sürmeye devam edeceğini kanıtlıyor.

2019 BMW 3 Serisi’nin motor seçenekleri ise henüz netlik kazanmadı ancak çeşitli dizel ve benzinli ünitelerin kullanılmaya devam edeceğini söyleyebiliriz. Bunların yanında iki farklı hibrit versiyonun da planlar arasında olduğu söylenirken ilerleyen süreçte ise tam elektrikli bir 3 Serisi’ni yollarda görebiliriz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın