2019 Hyundai Kona Electric, 415 km’lik menzil ile geliyor

0

Hyundai, 2019 Kona Electric‘in tamamen elektrikli araçlar arasında en etkileyici menzillerden birine sahip olacağını doğruladı. Yaklaşık olarak 415 km menzil sunan Kona Electric, Chevrolet Bolt (383 km) ve Nissan Leaf (241 km) gibi elektrikli modelleri de geride bıraktı.

Kona’nın etkileyici menzili, modelin 203 beygir güç ve 394 Nm tork üreten bir elektrik motoruna güç gönderen 64 kWh lityum-iyon bataryadan kaynaklanıyor. Bolt’tan biraz daha büyük bir batarya paketine sahip olmanın yanı sıra Kona’nın bataryası daha yüksek bir 141,3 Wh / kg enerji yoğunluğuna da sahip. Elektrikli crossover modelin elektrik motoru ayrıca 1 beygir ve 33 Nm tork daha fazla üretebiliyor.

Batarya bittiğinde, Seviye 3 hızlı şarj cihazını kullanarak 54 dakikada % 80 şarj edilebilirken aynı işlem Seviye 2 dahili şarj cihazıyla 9 saat 35 dakikada gerçekleştirilebiliyor.Hyundai-Kona-Electric-042019 yılında satışa sunulacak olan Hyundai Kona Electric’in fiyatları henüz açıklanmadı. Yeni modelin standart donanımları arasında ise LED aydınlatma ünitelerinin yanı sıra çarpışma önleme asistanı ve 17 inçlik alaşım jantlar yer alacağı öğrenildi. Elektrikli model ayrıca standart versiyonda olduğu gibi 53 litrelik saklama bölmesine sahip olacak.

Hyundai Kona Electric’te ayrıca Isıtmalı deri koltuklar, otomatik klima kontrol sistemi ve kablosuz akıllı telefon şarj cihazı dahil olmak üzere farklı opsiyon seçenekleri de bulunacak. Navigasyon destekli 8 inçlik bilgi-eğlence ekranına sahip olacak olan modelde baş-üstü gösterge ekranı da yer alacak. Opsiyon listesi güvenlik sistemleri konusunda da uzayıp gidiyor; müşteriler, Şerit Takip Asistanı, Kör Nokta Uyarı Asistanı, Arka Çapraz Trafik Uyarı Sistemi ve Park Mesafe Uyarısı gibi bir dizi asistan sistemini Kona Electric ile birlikte alabilecekler.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın