2019 Mercedes-Benz B-Serisi’nin iç mekanı görüntülendi

0

Mercedes-Benz, yeni nesil B-Serisi’nin testlerine devam ediyor. Kamuflajlarının bir kısmından kurtularak ön yüzünü az da olsa gösteren modelde en önemli haber ise iç mekanının da görüntülenmiş olması. Yeni bir bilgi-eğlence sistemine kavuşan B-Serisi’nin iç mekanı yeni A-Serisi ile neredeyse birebir aynı görünüyor.

Yeni B-Serisi tasarım itibariyle mevcut modele göre daha agresif ögeler içeriyor. Yeni modeli bu anlamda üretimine devam edilmeyen R-Serisi ile benzetebiliriz. Yeni nesil ile birlikte boyutların da artması bekleniyor.

Daha açılı duran ön farları ve daha sivri stop lambaları ile daha agresif bir duruş sergileyen yeni B-Serisi’nin stop lambalarının A-Serisi’ndekilerle benzer olacağını düşünüyoruz.MB-B-Serisi-8İç mekana geçtiğimizde ise gelen fotoğraflardan iki farklı gösterge ve bilgi-eğlence ekranı seçeneği olacağını görüyoruz. Görsellerin ilkinde gösterge ve bilgi-ekranı birleşikkken diğer versiyonda ise iki ayrı 7 inç boyutundaki ekranlara yer verilmiş. Bölünmüş ekranlı iç mekan, aynı zamanda aracın giriş versiyonuna da ışık tutuyor. Mercedes-Benz’in A-Serisi’nde de benzer bir yol izlediğini daha önce görmüştük. Görünen o ki, A ve B-Serisi araçlar platformların yanı sıra iç mekanlarını da paylaşacaklar.

Yeni B-Serisi’nin motor gamının da A-Serisi’nde kullanılan çeşitli dizel ve benzinli üniteler oluşturacak. AMG logolu bir performans versiyonu beklenmezken ilerleyen süreçte elektrik destekli bir model görebiliriz.

2018 yılının sonlarında veya  2019 yılının başlarında tanıtılması beklenen yeni nesil B-Serisi, BMW 2 Serisi Active Tourer ile premium sınıfta kıyasıya bir rekabete girecek.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın