2019 Opel Combo yeni tasarımıyla huzurlarınızda

0

Geçen hafta tanıtılan Citroen Berlingo Multispace’in ardından Opel Combo da kendini gösterdi. PSA’nın ortak ticari model atağının son üyesi Opel Combo Life oldu.

PSA grubunun araçları temel olarak birbirine çok benziyor. Markaların kendisine has tasarımların dışında iç ve dış tasarımda küçük farklılıklar olmasına rağmen PSA’in üç yeni aracı da birçok ortak özelliği içinde barındırıyor. Opel Combo’nun ardından sıradaki model ise Peugeot Partner olacak.

PSA’nın hafif ticari model gamının yeni üyesi Opel Combo’da diğer yeni modellere benzer  bir ön kısım kullanılmış ve Citroen’deki gibi iki farklı versiyon seçeneği bulunuyor. 5 ve 7 koltuklu olarak tercih edilebilecek olan Combo’nun iki farklı versiyonunun uzunluğu 4.40 ve 4.75 metre olarak açıklandı.

Önceki nesil Opel Combo’ya göre birçok teknolojik yenilik de yerini almış. Apple Carplay ve Android Auto ile uyumlu 8 inçlik dokunmatik ekran, kablosuz akıllı telefon şarjı, 220V güç girişi ve USB girişleri bu teknolojik yeniliklerden bazıları. Donanıma göre değişmekte olan özelliklerden ısıtmalı ön koltuklar ve deri direksiyon, yardımcı ısıtıcı, head-up display gösterge paneli, 180 derece kamera sistemi ve birçok sürüş yardım sistemi da bulunuyor.

Son olarak ise şerit takip asistanı, adaptif hız sabitleyici, sürücü yorgunluk uyarısı, yan çarpışma uyarı sistemi, akıllı park asistanı ve akıllı çekiş yardımı sistemi de yeni modelde sunulan teknolijiler arasında.

5. nesil yeni Opel Combo önceki nesillere göre daha çok bagaj alanına sahip. 5 koltuklu modelde minimum 597 litrelik bagaja sahipken, 7 koltuklu modelde 850 litrelik bagaj alanı sunuluyor. Arka koltukları yatırarak da bagajınızın alanını 3 katına katlayıp ortalama 2,693 litrelik alana ulaşabiliyorsunuz.

Müşteriler, 5 veya 6 ileri düz şanzımanlar ve PSA’in dediği gibi “segmentinde ilk” 8 ileri otomatik vites seçeneklerini, dizel ve benzinli motorlar arasında seçim yapabilecek.

2019 Opel Combo’nun siparişlerinin alınmasına 2019 yılının ilk yarısında başlanacağı ve siparişlerin ulaşmasının da 2019’un ikinci yarısını bulacağı açıklandı.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın