2019 Volkswagen Jetta’dan yeni teaser

0

Volkswagen, yeni nesil Jetta’nın eskizlerini paylaşmaya devam ediyor. Detroit Otomobil Fuarı ile gün yüzüne çıkacak olan araç daha sportif ve daha şık çizgilere sahip olacağının ipuçlarını veriyor.

Tamamen yeni biz ön yüz ile karşımıza çıkacak olan yeni Jetta köşeli farları ile bütünlük oluşturan büyük bir ön ızgaraya sahip olacak. Ön camının oldukça yatık tasarlandığını gördüğümüz araç eğimli tavan çizgisiyle de daha sportif bir görünüme sahip olacağının sinyallerini veriyor. Arka bölüme geçtiğimizde ise bagaj kapağına entegre edilmiş spoyler bizleri karşılıyor. Mevcut Audi A4 benzeri stop lambalarına sahip olduğu görülen yeni Jetta’da çift egzoz çıkışı da güzel bir detay olarak göze çarpıyor ancak bu egzoz çıkışının standart versiyonda sunulmasını beklemiyoruz.VW-Jetta-2İç mekanda ise bilgi-eğlence sistemi ekranının ve konsoldaki havalandırma ızgaralarının konumlandırılmasına baktığımızda yeni Polo’dan esintiler olduğunu söyleyebiliriz. Paylaşılan görseller yeni Jetta’da dijital gösterge panelinin de sunulacağını müjdelerken yeni modelin genel anlamda markanın çizgilerini bu bölümde de taşıyacağı görülüyor.

MQB platformu üzerinde yükselen model selefine göre yaklaşık 5 cm daha uzun olacak. Kaputun altında ise diğer Volkswagen modellerinde de kullanılan turbo destekli motorların yer alacağı öngörülüyor.

Aracın diğer ayrıntıları konusunda henüz bilgi vermeyen Volkswagen’in yeni Jetta’yı 2018 yılının ikinci çeyreğinde satışa çıkarması bekleniyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın