2019 Volkswagen T-Cross’un ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı

0

Volkswagen, yeni küçük SUV modeli T-Cross’un ilk resmi görsellerini ve detaylarını paylaştı. ‘Daha fazlasıyım’ sloganıyla bir video da yayınlayan marka, SUV modelin görüntülerini kamuflajlı da olsa ilk kez paylaştı.

T-Roc modelinin altında konumlandırılan yeni SUV model direkt olarak Nissan Juke’nin rakibi olacak. Markanın diğer otomobillerinde olduğu gibi MQB platformu üzerinde yükselecek olan T-Cross’a daha yüksek Polo demek de yanlış olmayacaktır.

4.107 mm uzunluğunda, 1.558 mm yüksekliğinde olan yeni küçük SUV modelin Polo’dan daha büyük olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Modelin boyutları iç mekana da olumlu yansırken bagaj hacminin ise 455 litreye ulaştığı belirtmeden geçmeyelim.

T-Cross’un kaputunun altında ise 3 adet benzinli TSI ve 1 adet dizel TDI motor görev yapacak. 1.0 litrelik TSI motorun 95 ve 115 beygir güç üreten iki farklı versiyonunun yanı sıra model gamının tepesinde yer alacak modellerde ise 150 beygir güç üretebilen 1.5 litrelik güç ünitesi bulunacak. Dizel cephesinde ise 95 beygir gücündeki 1.6 litrelik TDI motor tek seçenek olacak. Tüm T-Cross modelleri sadece önden çekişli olarak sunulacak.729d2010-vw-tcross-03Volkswagen T-Cross’un iç mekanı ise canlı renk seçenekleri, opsiyonel bir dijital gösterge paneli ve son nesil sekiz inçlik bilgi-eğlence sistemi ile donatılmış. Bunların dışında günümüzü yakalayarak kablosuz şarj özelliği de bulunacak olan araç, sunduğu 4 USB girişiyle de dikkat çekiyor.

Volkswagen’in SUV ailesinin en uygun fiyatlı üyesi olacak olmasına rağmen yeni T-Cross, Ön Çarpışma Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Arka Trafik Uyarı Sistemi gibi birçok yeni güvenlik teknolojisine ev sahipliği yapacak.

Her ne kadar hazır görünse de resmi tanıtım için hala zamana ihtiyacı olan Volkswagen T-Cross’un 2019 yılının bahar aylarında Avrupa pazarında satışa sunulması bekleniyor.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın