300 beygirlik hibrit DS7 Crossback E-Tense tanıtıldı

0

Peugeot’un yeni plug-in hybrid modellerini tanıtmasının ardından DS Automobiles de kendi hibrit modeli DS7 Crossback E-Tense’yi gün yüzüne çıkardı.

200 beygir gücündeki turbo beslemeli 1.6 litrelik benzinli motora ev sahipliği yapan Fransız SUV modelde ayrıca her biri 110 beygir güç üreten iki elektrikli güç ünitesi yer alıyor. Elektrikli ünitelerin biri ön aks diğeri arka aks üzerinde konumlandırılması ile birlikte SUV modelin dört tekerlekten çekiş sunması da sağlanmış. Toplamda 300 beygir güç ve 450 Nm ‘lik tork değerine sahip olan modelin 0-100 km/s hızlanma süresi ise sadece 6.5 saniye. Hibrit modelin karbondioksit emisyonunun da yeni uygulamalara göre 50 g/km olduğu belirtildi.

DS7 Crossback E-Tense 13.2 kWh’lik bataryası sayesinde elektrikli kullanıma da olanak sağlıyor. WLTP normlarına göre 50 km’lik menzile sahip olan aracın sadece elektrikli kullanımlardaki maksimum sürati ise 135 km/s olarak açıklandı.78496037-ds7_crossback_e-tense-02Yeni DS7 Crossback E-Tense modelinde elektrikli kullanım sağlayan Zero Emission modunun yanı sıra Sport, Hybrid ve dört tekerlekten çekiş sunan 4WD sürüş seçenekleri de sunuluyor: Yeni modelde ayrıca sürücünün tercih etmesi durumunda yolculuğun son 10 veya 20 kilometresinde saf elektrik modunda yolculuk etmek için yeterli enerjiyi tasarruf etmesini sağlayan “E-Save” gibi özgün sistemlere de sahip.

DS, hibrit modelin 32A’lık duvar terminali veya 6.6 kW’lik sarj cihazı kullanılarak 2 saat içerisinde şarj edilebileceğini söylüyor. Bu süre geleneksel priz kullanıldığında ise 8 saate çıkıyor.

İçinde barındırdığı fazladan iki motor ve bataryaya rağmen standart kardeşleri ile aynı iç mekan ve bagaj hacmi sunma iddiasında olan DS7 Crossback E-Tense, ayrıca özel tasarlanan 19 inçlik alaşım jantlar ve Kristal Gri adı verilen yeni bir gövde rengi ile sunulacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın