400 beygirlik Polestar 2 ortaya çıkmaya başladı

0

Polestar 2’nin tanıtımı yaklaşırken şirket de modaya uyarak yeni modelin ilk teaser görsellerini paylaştı.

Dört kapılı fastback karosere sahip olacak olan yüksek performanslı elektrikli model Polestar 2, Tesla Model 3’e de rakip olacak. Teaser görseli çok belirgin olmasa da aracın arka bölümde yer alan şarj portunu ve birbirine doğru uzana LED stop lambalarını ortaya koyuyor.

Geleneksel fastback tasarımına uygun olarak eğimli bir arka cama ve kısa bir bagaj kapağına sahip olan Polestar 2’nin yan tarafında da karakteristik çizgisini koruyor.

Otomobil üreticisi ayrıntıları paylaşmadı ancak modelin Android tabanlı bir bilgi-eğlence sistemine sahip olacağını doğruladılar. Google Android HMI(İnsan Makine Arabirimi) olarak adlandırılan bu sistem, Amazon’un Alexa’sına benzer bir sanal asistan olan Google Asistan’a sahip olacak.

Otomobil üreticisi Polestar 2’nin bazı performans detaylarını ortaya döktü. Yaklaşık olarak 400 beygir güce sahip olacağı açıklanan modelin menzilinin ise 480 km civarında olduğu belirtildi.

Model 3’e rakip olacak olan Polestar 2’nin fiyatlandırma politikasının da benzer olması beklenirken, otomobil üreticisi yeni modelin internet üzerinden abonelik yoluyla veya geleneksel olarak satın alınabileceğini belirtti

Önümüzdeki haftalarda tanıtılacak olan Polestar 2’nin teknik detayarlarına ve fiyatlandırma politikasına da yakın zamanda ulaşmayı bekliyoruz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın