5.000 beygirlik Devel Sixteen, Dubai’ye geliyor

0

Dört turbo destekli V16 motorundan 5000 beygirden fazla güç elde edebilen Devel Sixteen önümüzdeki hafta düzenlenecek olan Dubai Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkmaya hazırlanıyor.

Yaklaşık dört sene önce yine Dubai’de konsept olarak karşımıza çıkan Devel Sixteen modelinin buna benzer birçok proje gibi hiçbir zaman gün yüzüne çıkamayacağı düşünülüyordu. Ancak gelen haberlere göre Devel’in İtalyan ortağı Manifattura Automobili Torino şirketi Sixteen modelini hayata geçirmeyi hedefliyor.

‘Manifatture Automobili Torino şirketi kim ki?’ diye soranlar olacaktır elbet aranızda.Şöyle açıklayalım, İtalyan şirket, Scuderia Cameron Glickenhaus SCG 003 ve yakın zamanda ortaya çıkan Apollo Intensa Emozione modellerini üretmekle görevlendirildi. Bu durum, Dubai’nin en çılgın aracını yollara çıkarması için İtalyan şirketi 1 numaralı aday haline getirdi.

Yapılan dinamometre testleri ile aracın sahip olduğu motorun 5076 beygir güce sahip olduğu belirtilirken bu miktar, üretici tarafından ’10 süper otomobil gücünde’ olarak ifade edilmişti. Ortaya çıkan bu rakamlar ile Sixteen’in 500 km/s hızın üzerine rahatça çıkabileceği vurgulanırken Devel  ayrıca, aracın günlük kullanıma da uygun olacağını iddia ediyor.

Dubai Fuarı’nınn ardından 5000 beygirlik Devel Sixteen hakkında daha fazla ayrıntılı bilgiye ulaşacağız.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın