Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe’ye Brabus dokunuşu

0

Mercedes-Benz otomobilleriyle yoğun olarak çalışan modifiye firması Brabus, bu sefer de Mercedes-Benz AMG GLE 63 S Coupe modeli üzerinde çalıştı. Dubai Otomobil Fuarı’nda sergilenen 700 beygirlik bu kalıplı otomobil büyük ilgi topladı.

Brabus, GLE 63 S Coupe’ye öncelikle karbonfiber bir bodykit uygulamış. Bu bodykit, spor bir ön lip, değiştirilmiş hava kanalları ve arka rüzgarlık gibi şeyler içeriyor. Bu sayede araç hem daha spor görünürken, hem de daha aerodinamik bir yapıya bürünüyor. Araçta aerodinamiği artırmak için AIRMATIC adlı havalı süspansiyon yöntemi de kullanılıyor. Bu özellik sayesinde aracın yerden yüksekliği 35mm kadar azaltılabiliyor.

brabus-mercedes-benz-gle-63-s-coupe-amg-14Brabus, aracın korkunç performansını ve agresif tasarımını simsiyah renkler ile bütünleştirmiş. 23 inç’lik jantları dahi siyah yapan firma, fren kaliperlerindeki mavi renk haricinde aracın dışında başka renge yer vermemiş. Fakat iç mekanda kapı içlerinde ve koltuklarda kullanılan göz alıcı mavi rengi görebiliyoruz. Firma aracın iç mekanında malzeme kalitesini de artırmaktan çekinmemiş. Birçok özel dokunuşu detaylı resimlerde görebiliyoruz.

brabus-mercedes-benz-gle-63-s-coupe-amg-5GLE 63 S Coupe’ye Brabus performans anlamında da önemli geliştirmeler yapmış. Araçta 5.5 litrelik çift turbolu V8 motor görev yapıyor. Bu motora paslanmaz çelikten üretilmiş spor egzos sistemi ve yeni downpipe’lar eşlik ediyor. Motorun üzerinde de yapılan çeşitli değişiklikler sonucunda araç 700 beygir güç ve 960 Nm tork üretiyor. Aracın normal halinde bu değerler 585 beygir güç ve 760 Nm tork şeklindeydi. Yani Brabus’un uyguladığı modifiyeler hiç de küçümsenecek cinsten değil. Otomobilin 0-100 km/s hızlanması da bu sayede 4.2 saniyeden 4.0 saniyeye inmiş. Maksimum hız ise 300 km/s ile sınırlandırılmış.

Yazar hakkında

Mertcan Aytar

En büyük hobisi otomobiller olan bir makine mühendisliği öğrencisi

Bir Cevap Yazın