Brabus, 900 beygirlik Mercedes S65 AMG’sini tanıttı

0

Brabus, Dubai’de Rocket 900 Desert Gold Edition olarak adlandırdığı lüks ve performanslı otomobilini tanıttı. Kolayca anlaşılabildiği üzere bu otomobil bir Mercedes-Benz S65 AMG, fakat üzerine Brabus’un çok çeşitli modifiyeleri uygulanmış.

brabus-mercedes-benz-s65-amg-4Mat sarı renge sahip olan aracın üzerinde siyah renkler ile güzel bir kontrast yakalandığını görüyoruz. Brabus, S65 AMG’ye uyguladığı hafif bodykit ile aracın normalden daha spor görünmesini sağlarken aerodinamiğini de artırmış. Aracın iç mekanında da altın sarısı ve siyah renklerin kontrastının devam ettiği görülürken, normalde de yüksek kaliteli malzemelere sahip olan iç mekanın aşırı lüks olarak donatıldığını görüyoruz.

brabus-mercedes-benz-s65-amg-7Araçta motor olarak çift turbolu 6.3 litrelik bir V12 motor yer alıyor. Bu motor 900 beygir güç ve 1.500 Nm tork üretiyor. Fakat Brabus, aracın bu devasa değerler ile stabil olamayacağını düşündüğü için tork değerini elektronik olarak 1.200 Nm ile sınırlandırmış. Araç bu yüksek performanslı motor sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 3.7 saniyede tamamlayabiliyor. Maksimum hızı ise 350 km/s ile sınırlandırılmış.

Yazar hakkında

Mertcan Aytar

En büyük hobisi otomobiller olan bir makine mühendisliği öğrencisi

Bir Cevap Yazın