5 koltuklu Volkswagen Atlas, New York’a geliyor

0

Volkswagen, MQB platformu üzerinde yükselen 5 koltuklu Atlas modelini New York’ta tanıtmaya hazırlanıyor.

Volkswagen Amerika patronu Hinrich Woebcken’in Atlas’ın yeni versiyonlarının geleceğini açıklamasının ardından böyle bir model uzun zamandır bekleniyordu. Geçtiğimiz günlerde Alman markanın Atlas Allsport ve Cross Sport model isimlerinin kullanım hakkını almasının ardından ise beklentiler daha da artmıştı.

Woebcken, “Atlas, SUV segmentinde Volkswagen için güçlü bir ivme oluşturdu ve Chattanooga’da üretilecek olan bu beş koltuklu SUV ile SUV portföyümüzü büyütmekten heyecan duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

Aracın tasarımına değinecek olursak, eskizlerden gördüğümüz kadarıyla yeni model, sahip olduğu eğimli tavan çizgisi ve kısa C sütunuyla 7 koltuklu Atlas‘a göre çok daha sportif bir tasarım benimseyecek. Ön bölümde de daha agresif bir yapıya sahip olan araç Volkswagen’in yeni tasarım felsefesini benimsemiş.

Volkswagen, 7 kişilik standart versiyonun üretildiği Chattanooga tesisinde 5 kişilik Atlas’ın üretimi için 340 milyon dolarlık bir yatırım yapacak. 5 kişilik Atlas, Chattanooga tesislerinde üretilen Passat ve standart Atlas modellerinin yanında üçüncü model olacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın