Volkswagen’in yenı SUV’u Teramont değil Atlas olacak

1

Volkswagen’in CrossBlue konseptinin üretim versiyonunun adı gelen son bilgilere göre ‘Atlas’ olacak.

27 Ekim’de California’da tanıtılması planlanan Volkswagen’in 7 koltuklu SUV’un model ismi şimdiye kadar Volkswagen tarafından başarılı bir şekilde gizlenmişti.

Yeni Atlas ile birlikte Volkswagen’in SUV modellerinde ‘T’ ile başlayan isimlendirme stratejisinin de sonlandığını görüyoruz. Ayrıca Volkswagen ABD’nin patronu  Hinrich Woebcken’in yeni modellerinde telaffuzu kolay bir isim seçeceğiz açıklamasının da ‘Atlas’ isminde etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Atlas, Volkswagen’in modüler platformu MQB üzerinde yükselecek ve sızdırılan fotoğraflardan da görüldüğü gibi Audi Q7 ile benzer boyutlara sahip olacak, ancak bu araç daha düşük bir fiyat etiketiyle müşterilere sunulacak. Volkswagen, yeni SUV’unu Tiguan ve Touareg arasında konumlandıracak.

Çin pazarı için sunulacak olan modeller daha önce görüntülenmişti ve tasarımda CrossBlue konseptine sadık kalındığı görülmüştü.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

1 Yorum

  1. Toyota Land Cruiser, Nissan Patrol ve Mitsubishi Pajero’ya asla rakip olabilecek bir araç değil. Volkswagen Atlas ile Japon ve Amerikan SUV’larına rakip olamaz

Bir Cevap Yazın