Volkswagen Teramont Çin’de görüntülendi

0

2013 yılında sergilenen CrossBlue konsepti baz alınarak üretilen ve Teramont adı verilmesi beklenen Volkswagen’in yeni büyük SUV modeli ilk defa kamuflajsız olarak görüntülendi.

Araç CrossBlue konsepti ile birçok benzerlik taşıyor. Değişen far yapısı ve ön tampon dış tasarımda dikkat çeken farklılıklar olurken, aracın içinde ise konsept modele sadık kalınmış. Çin’de görüntülenen araç 3 sıralı koltuk düzeni ile 7 kişilik oturma kapasitesine sahip.

Bu gördüğümüz araç Teramont’un Çin versiyonu olduğu düşünülürken, aracın Amerika versiyonunda tasarım anlamında küçük farklılıklar olabilir. Ocak 2017’de Detroit Fuarı’nda tanıtılması beklenen aracın, aynı yılın 2.çeyreğinde de satışa çıkması planlanıyor.

Volkswagen’in MQB platformu üzerinde yükselecek olan Teramont boyut olarak da CrossBlue’nun izinden gitmiş.. Araç 4986 mm uzunluğa, 2014 mm genişliğe ve 1732 yüksekliğe sahip. Bu boyutlarla güncel Touareg’ten daha büyük yapıya sahip olacağı belli olan model, Ford Explorer ve Honda Pilot’un rakibi olacak.

Her ne kadar CrossBlue konsepti elektrikli bir model olsa da, Volkswagen’in bu modelde başlangıçta 2.0 litrelik turbo destekli dizel motora yer vereceği öngörülüyor. Motor skalasının en tepesinde ise benzinli V6 motorun bulunması bekleniyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın