Audi Q8 üretime hazır gibi görünüyor

0

Audi, önümüzdeki aylarda çıkarmayı planladığı modellerin testlerine devam ediyor.

Yeni A8, A6 ve A7 modellerinin testleri devam ederken markanın BMW X6 ve Mercedes-Benz GLE Coupe modellerine cevap niteliğinde olan Q8 modelinin testleri de tüm hızıyla sürüyor. Audi’nin yaptığı son testler sırasında görüntülenen yeni Q8 testlerin son aşamasına gelmiş gibi görünüyor.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Q8 Sport Concept ile yeni Q8 hakkında fikir sahibi olmuştuk. Güncel Q7 modelinden daha geniş olması beklenen araç, sportif karakterini öne çıkarmasını sağlayan eğimli tavan çizgisi ile birlikte aynı modelden daha alçak bir yapıya sahip olacak.

  Audi Q8 Sport Concept

Yeni Q8, markanın A8,A7 ve A6 modellerinde de kullandığı MLB platformu üzerinde yükselecek. Yeni modelde, SQ7 modelinden tanıdığımız dizel V8 motorun kullanılması bekleniyor. Bunun yanında aracın 3.0 litrelik V6 TFSI motora eşlik edecek küçük bir elektrikli ünite ile hybrid versiyonunun da olacağı gelen haberler arasında.

Audi’nin yeni SUV modeli yarı otomatik sürüş sistemlerinin yanı sıra iç mekanda sunulacak olan OLED yüksek çözünürlüklü ekranlar gibi zengin teknolojik ögeleri içinde barındıracak.

Alman marka,  yeni modelinin üretim versiyonunu 2018 yılında tanıtmayı planlıyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın