Audi, RS modellerinde arkadan çekiş seçeneği de sunabilir

0

Audi’nin RS logolu modelleri her zaman sunduğu Quattro dört tekerlekten çekiş sistemi ile dikkat çekmişti ancak bu durum gelecekte değişebilir.

Goodwood Hız Festivali’nde konuşan Audi Quattro Patronu Stephan Winkelmann, ‘’Quattro ismine baktığımızda bu ismin yanıltıcı olabileceğine karar verdik. Quattro, dört tekerlekten çekiş sistemidir ve Audi’yi mükemmel kılan parçalardan bir tanesi. Ancak Quattro, şirket için doğru bir isim değil.’’ ifadelerini kullandı. Quattro GmbH’nin Audi Sport’a evrilebileceği hakkında ipuçları veren Winkelmann ‘’ Gelecekte arkadan çekişli veya iki tekerlekten çekişli araçlara sahip olabileceğimizi hayal ediyorum.’’ şeklinde konuştu.

2018-audi-rs5-coupe-5Lamborghini’de iyi işler çıkardıktan sonra Audi için çalışmaya başlayan Winkelmann daha fazla ayrıntı vermekten kaçındı. Performanslı modellerinde uzun zamandır dört tekerlekten çekiş sistemine yer veren Audi için arkadan çekişli modellere geçmek düşünüldüğü kadar kolay olmayabilir. Alman markanın bu tür modeller üretebilmesi için öncelikle yeni bir platform geliştirmesi gerekecek.

Winkelmann, Quattro dört tekerlekten çekiş sisteminin her zaman seçenekler arasında olacağını da belirtti.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın