Audi, RS logolu SUV modellerin sinyalini verdi

0

Audi Sport’un patronu Stephan Winkelmann yaptığı açıklamada RS logolu araçlarının sayısının artacağını ve bu RS modellerin arasında SUV modellerin de olacağını belirtti.

Yeni RS3’ün basın toplantısında konuşan Winkelmann, Audi Sport’un SUV modellerinin sayısının yetersiz olduğunun farkında olduklarını ve bu konu üzerinde çalıştıklarını belirtti. Model skalalarının geniş olmadığını söyleyen Winkelmann, SUV piyasasının genişlediğini ve bu doğrultuda yeni modellerin yakın zamanda ortaya çıkacağını sözlerine ekledi.

Şimdilik RS logolu tek araç Q3 olsa da, Q7 ve yakında çıkacak olan Q8 modellerinin de RS versiyonlarının olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Audi, çıkaracağı yeni RS logolu SUV’ler ile Mercedes-AMG GLE63, BMW X5 M ve X6 M ile rekabet edebilme fırsatı yakalayacak.

Tüm bu söylentilerin ardından bu araçların hangi motorları kullanacağı ise şimdiden merak konusu oldu. Volkswagen’in bünyesinde bulunan Audi, bir diğer Volkswagen üyesi Porsche Cayenne Turbo ve Turbo S modellerinde de kullanılan 4.8 litrelik çift turbolu V8 motorunu, RS Q7 ve RS Q8’de kullanabilir. 600 beygirlik bu motor ile Audi, rakipleri ile büyük bir yarışa girecektir.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın