BMW, 7 Serisi Coupe ile Mercedes-Benz’in planlarını bozma hedefinde

1

BMW’ye yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, BMW 7 Serisi’nin sportif bir coupe versiyonu üzerinde çalışıyor ve bu modeli 2019’da müşterilerine sunmak istiyormuş.

Amerika’da birkaç sene önceye kadar Mercedes-Benz S-Serisi ile benzer satış rakamlarına sahip olan BMW 7 Serisi’nin satış rakamları hızla düştü. Gelecek sene otomatik sürüş teknolojileri ile donatılmış yeni Audi A8 de bayilerdeki yerini alacak ve yarışı iyice kızıştıracak. Tüm bu gelişmeler yaşanırken BMW’nin işleri düzeltmek için bir şeyler yapması gerektiği bilinen bir gerçek.

BMW 7 Serisi’nin, Mercedes-Benz S-Serisi’nin yollara çıktığında yarattığı etkiyi oluşturamadığı konuşulurken, bunun en büyük nedeninin ise otomobilin sahip olduğu kısıtlı teknolojik yenilikler ve sıkıcı tasarımı olduğu belirtiliyor. Ayrıca 7 Serisi’nin, S-Serisi’nin sahip olduğu convertible, coupe ve Maybach gibi versiyonlara sahip olmaması da başka bir etken olarak gösteriliyor.

Yeni Audi A8’in de segmente hızlı bir giriş yapacağı konuşulurken, gelişmiş otomatik sürüş teknolojisi sayesinde sürücülerin kontrolü tamamen otomatik pilota bırakabilecekleri iddia ediliyor. Yeni Audi A8’in ardından BMW 7 Serisi’nin satış rakamlarının ise iyice azalması bekleniyor.

Bu durumun önüne geçmek isteyen Bavyeralı üretici ise 7 Serisi’nin coupe versiyonunun yanı sıra Maybach’a rakip olacak olan bir otomobil de üretme hedefinde.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

1 Yorum

Bir Cevap Yazın