BMW, yeni X4’ün bu yıl içerisinde tanıtılacağını açıkladı

0

Yaklaşık dört senedir piyasada olan mevcut BMW X4’ün yeni neslini önümüzdeki aylarda göreceğiz. BMW’nin Kuzey Amerika CEO’su Bernhard Kuhnt, Detroit Otomobil Fuarı sırasında ‘bu yıl, yeni BMW X4‘ü tanıtacağız’ açıklamasında bulundu.

X6 modelinin küçük kardeşi olan X4 daha önce büyük oranda kamuflajsız olarak görüntülenmişti. Yeni ön ve arka tasarımını tamamen ortaya koyan görseller ile yeni model hakkında oldukça fazla ayrıntıya sahibiz. Kuhnt ise araç hakkında detay vermekten kaçındı.

Yeni nesil ile birlikte X3 modelinde de kullanılan CLAR platformuna geçiş yapacak olan model selefine göre daha hafif bir yapıya kavuşacak. Çeşitli dizel ve benzinli motorlara ev sahip yapacak olan model M versiyonuna da sahip olacak.

BMW X4 dışında Bavyeralı üretici X7 modelini de yine bu yıl ortaya çıkaracak. Daha önce X7 Concept ile aracın ipuçlarını veren Alman marka yeni amiral gemisi SUV modelinde 6 ve 8 silindirli ünitelere yer verecek. İçten yanmalı motorlar dışında aracın hibrit versiyonu da ilerleyen süreçte model gamına eklenecek.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın