Yeni nesil BMW X4 hareket halinde görüntülendi

0

Piyasaya çıkalı yaklaşık 3 sene olmasına rağmen mevcut BMW X4’ün yeni neslinin çalışmalarına tüm hızıyla devam edilirken yeni modelin yakın zamanda tanıtılması bekleniyor.

Aracın daha önce birçok kez casus fotoğrafları çekilirken bundan birkaç ay önce ortaya çıkan görseller aracın tasarımını da tam olarak ortaya koymuştu.

Son çekilen görüntülerin aksine bu sefer daha fazla kamuflajla görüntülenen modelin sahip olduğu çift egzoz çıkışı, bizlere X4 M40i modelinin prototipi olabileceğini gösteriyor.

Görüntülenen modelin kaputunun altında muhtemelen X3 M40i modelinde de kullanılan 3.0 litrelik sıralı 6 silindirli TwinPower motor yatıyor. 360 beygir güç ve 500 Nm tork üretebilen bu motor X3 M40i modelini 0’dan 100 km/s hıza 4.8 saniyede çıkarırken aracın maksimum hızı ise 250 km/s ile belirtiliyor.

Model gamının en tepesinde ise daha güçlü X4 M modeli yer alacak. Markanın yeni S58 kod adlı 3.0 litrelik çift turbo destekli motorunu kullanması beklenen aracın en az 450 beygir güce sahip olacağı iddia edildi.

BMW, henüz aracın ne zaman tanıtılacağını açıklamadı ancak gelen haberler yeni X4’ün 1 Aralık’ta düzenlenecek olan Los Angeles Otomobil Fuarı’nda sergileneceği yönünde.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın