Bugatti Divo en pahalı seri üretim otomobil olacak

0

Bugatti, yeni hiper otomobili Divo’nun teaser kampanyasına devam ediyor. Fransız üretici bu sefer farklı bir yol izleyerek dört üst düzey yöneticisinin yeni modelleri hakkında konuştuğu dört farklı video paylaştı.

Paylaşılan videolarda Bugatti patronu Stephen Winkelmann, tasarım direktörü Achim Anscheidt, dış tasarım başkanı Frank Heyl ve Divo proje lideri Pierre Rommelfanger yer alıyor. Paylaşılan videolar her ne kadar kısa ve yeni Bugatti hakkında pek fazla bir detay vermeseler de tüm yöneticiler yeni hiper otomobilin sizleri heyecanlandıracağından oldukça eminler.

Yöneticiler arasında belki de en açık konuşan marka patronu Winkelmann’dı. Winkelmann, Divo’nun önceki herhangi bir Bugatti’den çok daha çevik ve atik olmasını sağlayacak kadar hafif olacağını ve oldukça fazla yere basma kuvveti uygulacağını doğruladı .Ayrıca aracın üretiminin 40 adet ile sınırlandırılacağını sözlerine ekleyen Winkelmann, yeni modelin 5 milyon Euro’luk bir fiyat etiketine sahip olacağını da belirtti. Bu rakam Bugatti aynı zamanda Divo’yu en pahalı seri üretim aracı haline getirecek.

Tüm bunların dışında standart Chiron’a kıyasla çok daha fazla yere basma kuvveti odaklı üretilecek olmasından dolayı Divo’nun azami hızının biraz daha düşük olmasını bekleyebiliriz.

Daha önce aracın stop lambalarını ve yan tarafta bulunan agresif aero kanadını ortaya çıkaran teaser görüntüleri yayınlayan marka, yeni modelin Bugatti Vision Gran Turismo’dan ilham alınacağını da doğruladı.

Divo’nun Bugatti Chiron’un altyapısını kullanacağını biliyoruz ancak yeni modelin Chiron’un özel bir versiyonu mu yoksa tamamen yeni bir model mi olacağı ise henüz netlik kazanmadı. Benzer şekilde üretilecek olan 40 adet Divo’nun Chiron’un üretim serisinin 500 birimine dahil edilip edilmeyeceğini de tam olarak bilemiyoruz.

Bugatti Divo

[Part 1 of 8] Stephan Winkelmann, President of Bugatti Automobiles, on the #Divo project. #BUGATTIDivo #BuiltforCorners #StephanWinkelmann

Posted by Bugatti on Monday, July 30, 2018

 

Bugatti Divo

[Part 2 of 8] Achim Anscheidt, Director of Bugatti Design, on Albert Divo and the #Divo project. #BUGATTIDivo #BuiltforCorners #AchimAnscheidt

Posted by Bugatti on Tuesday, July 31, 2018

Bugatti Divo

[Part 3 of 8] "For the #Divo project we created a completely new form language", says Frank Heyl, Head of Exterior Design, on the #Divo project. #BUGATTIDivo #BuiltforCorners #FrankHeyl

Posted by Bugatti on Tuesday, July 31, 2018

Bugatti Divo

[Part 4 of 8] "The #Divo is not a concept car. It is built for actual road use", says Pierre Rommelfanger, Divo Project Leader. #BUGATTIDivo #BuiltforCorners #PierreRommelfanger

Posted by Bugatti on Tuesday, July 31, 2018

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın