Bugatti’nin hiper otomobili Divo’dan yeni teaser

0

Bugatti, yeni modeli Divo‘yu önümüzdeki ay Pebble Beach’te tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak Fransız üretici tanıtımdan önce otomobil meraklılarını biraz daha heyecanlandırmak adına Facebook üzerinden bir teaser video yayınladı.

Yeni modelin Chiron’un daha sürücü odaklı bir versiyonu olması beklenirken ismini de önceki modellerde olduğu gibi Bugatti’nin savaş öncesi grand prix sürücülerinden alıyor. Bugatti, yeni modelinde Targa Florio’yu iki kere kazanan Albert Divo’nun ismini kullanmayı tercih etmiş.

Bugatti, yeni modelin mevcut Chiron ile aynı mimariye sahip olsalar bile yeni bir formla daha kapsamlı bir şekilde yeniden oluşturulacağı için farklı bir model ismi kullanmayı uygun görmüş. Ayrıca yeni modelde maksimum hızdan çok yol tutuşa önem verileceği konuşulurken bunun için çok daha agresif aerodinamik elemanlar, daha sert süspansiyon ve daha hafif bir yapıya yer verileceği de gelen haberler arasında.

Tüm bu eklemeler ile birlikte yeni modelin Chiron Sport modelinden bile daha sürücü odaklı olacağını söyleyebiliriz. Divo’nun bu modelde yer alan 1.500 beygir güç ve 1600 Nm tork üretebilen 8.0 litrelik dört turbo beslemeli W16 motora da ev sahipliği yapmasını bekliyoruz. Yaklaşık 6 milyon Dolar’lık fiyat etiketine sahip olacağı söylenen Divo’nun üretimi ise 40 adet ile sınırlı olacak.

Herkesi meraka düşüren videoda ise Bugatti Divo’nun stop lambaları ile birlikte egzoz tınıları yer alıyor. Yeni modelin sadece çok küçük bir kısmını görmek bile bizleri heyecanlandırmaya yetti. Yeni modelin 24 Ağustos’ta yapılacak tanıtımına kadar hiper otomobil ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmayı umuyoruz.

Bugatti Divo

Divo Details. Get ready. #BUGATTIDivo #Divo #BuiltforCorners

Gepostet von Bugatti am Mittwoch, 25. Juli 2018

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın