Bugatti’nin yeni otomobili Chiron yolda görüntülendi

1

Süper otomobil üreticisi Bugatti’nin uzun süredir yeni bir model üzerinde çalıştığı biliniyordu. Chiron olarak adlandırılan bu yeni süper otomobil, yakın zamanda tanıtılacağa benziyor. Çünkü görüldüğü üzere araç son şeklini almaya başlamış.

Çekilen son fotoğraflarda aracın normal trafikte test edildiği görülüyor. Bir miktar kamuflaja sahip olsa da Chiron’un neredeyse tüm hatları rahatlıkla belli oluyor. Aracın genel tasarımının, geçtiğimiz ay Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenen Bugatti Vision Gran Turismo konsepti ile oldukça benzer olduğunu da görüyoruz. Fakat otomobilin halen test sürecinde olduğu düşünülürse, üretim versiyonunun biraz daha farklı görüneceği söylenebilir.

bugatti-chiron-kamuflajli-2Bugatti’nin Chiron’da 1.500 beygir güç üreten hibrit bir motor sistemi sunacağı biliniyor. Bu motorun 8.0 litrelik 4 turbolu bir W16 olması bekleniyor. Bu şekilde aracın 0-100 km/s hızlanmasını 2 saniye civarında tamamlayacağı ve son hızının 450 km/s olacağı söyleniyor. Aracın 2016’nın Mart ayında düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağı tahmin ediliyor. Diğer tahminlere göre ise Bugatti, bugüne kadarki en hızlı otomobili olacak olan Chiron’dan yalnızca 500 adet üretecek. Aracın fiyatı da 2.2 milyon dolardan başlayacak. Bu da Veyron’a kıyasla 1 milyon dolar daha pahalı olacağını gösteriyor.

bugatti-chiron-kamuflajli-4Bilindiği gibi Bugatti, Volkswagen Grubu’nun bir firması olsa da “Dieselgate” skandalından etkilenmemiş görünüyor. Volkswagen bazı yeni otomobil geliştirmelerini durduklarını belirtmişti fakat görüldüğü üzere Chiron onlardan birisi değil. Hatta bazı zengin müşteriler bu yeni model için şimdiden sipariş vermek istiyor.

bugatti-chiron-kamuflajli-3

 

Yazar hakkında

Mertcan Aytar

En büyük hobisi otomobiller olan bir makine mühendisliği öğrencisi

1 Yorum

Bir Cevap Yazın