Chevrolet, Camaro Red Line serisini SEMA fuarında sergileyecek

0

Amerika’da her yıl düzenlenen otomobil ve modifiye fuarı SEMA için Chevrolet de hazırlıklarını sürdürüyor. Bu yıl 3 ile 6 Kasım tarihleri arasında Las Vegas’da yer alacak fuar öncesi Chevrolet, 2016 Camaro’nun Red Line adlı özel bir serisini duyurdu.

Metalik gri renkteki bu konsept Camaro, kırmızı ve siyah elementler ile agresif bir görünüme kavuşmuş. Ayrıca 20 inç’lik çelik jantlar, yüksek performans odaklı frenler, alçaltılmış süspansiyon ve karartılmış arka farlar gibi detaylar da araçta göze çarpanlar arasında. İç mekan görselleri yayınlanmamış olsa da Chevrolet’in açıklamalarına göre normal Camaro ile oldukça benzer olacak. Sadece bazı malzemelerin kalite artışı ve bazı logoların iç mekana eklenmesi söz konusu olacak gibi görünüyor.

chevrolet-camaro-red-line-series-konsepti-2Chevrolet, Camaro Red Line konseptinde hangi motorun yer aldığını açıklamadı. Fakat aracın Camaro SS ile aynı platformda üretilmemesinden yola çıkarsak, 275 beygir güç üreten turboşarjlı 2.0 litrelik 4 silindirli bir motora ya da 335 beygir güç ile 385 Nm tork üreten 3.6 litrelik bir V6 motora sahip olacağını tahmin edebiliriz.

Yazar hakkında

Mertcan Aytar

En büyük hobisi otomobiller olan bir makine mühendisliği öğrencisi

Bir Cevap Yazın