Elektrikli Hyundai Kona 27 Şubat’ta tanıtılacak

0

Hyundai, yakında tanıtılacak olan SUV modeli Kona‘nın elektrikli versiyonunun ilk teaser görüntüsünü paylaştı. Yeni model ilk olarak 27 Şubat’ta internet üzerinden tanıtılacak.

İnternet ortamında gün yüzüne çıktıktan sonra Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkması beklenen aracın ön tanıtım videosunda pek bir ipucu yer almıyor. Ancak aracın elektrikli olması yeni modelin farklı bir ön yüzle karşımıza çıkabileceği anlamına geliyor. Çok fazla hava soğutmasına gerek duymayan aracın ön ızgaralarında farklı bir tasarıma gidilmiş olabilir.

Konuyla ilgili olarak, Hyundai de ilk teknik ayrıntıları paylaştı. Yeni Kona Electric, “müşterilere piyasadaki en güçlü elektrik motorlarından birini sunmak” üzere iki farklı güç aktarma organı seçeneği sunacak. Bunların dışında Koreli üretici, yeni WLTP(Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü) düzenlemelerine göre 470 km menzil ile sınıfının lideri olmayı hedefliyor.

Yeni Hyundai Kona Electric’in eğlenceli-sürüş karakteri sunmasının yanı sıra aktif güvenlik ve sürücü destek teknolojileri birlikte gelmesi bekleniyor.

Hyundai, Kona Electric’i yaz aylarında Avrupa pazarına sürerek kompakt ve tamamen elektrikli bir SUV sunan ilk üretici olma yolunda da ilerliyor. Yeni elektrikli model ile ilgili bildiklerimiz şimdilik bu kadar, aracın 27 Şubat’ta yapılacak tanıtımının ardından daha fazla bilgiye ulaşmayı umuyoruz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın