Fiat, yeni modeli Cronos’un iç mekan görüntülerini paylaştı

0

Fiat, Güney Amerika pazarı için ürettiği Cronos modelinin iç mekanının görüntülerini paylaştı. Daha önce tanıtılan Argo modelinin sedan versiyonu olarak nitelendirebileceğimiz Cronos, Linea’nın yerine geçecek ve aynı pazarda yer alan Polo bazlı Volkswagen Virtus’un da rakibi olacak.

Aracın iç bölümünde orto konsola yerleştirilen küçük dokunmatik ekran bizleri karşılarken üç kollu direksiyon ona eşlik ediyor. Hız ve devir göstergelerinin ortasına yerleştirilen dijital ekran sürücüsüne araç hakkındaki bilgileri yansıtmakla görevlendirilmiş. Orta konsolun merkezine yerleştirilen üçlü havalandırma ızgarası araçta dikkat çekerken diğer tuş ve butonların yerleşimi ise Egea ile benzerlik gösteriyor.Fiat-Cronos-2Güney Amerika’da 1.3 ve 1.8 litrelik motor seçenekleri ile alıcı bulacak olan Cronos 101 ile 139 beygir arasında güçler sunacak. 5 ileri manuel şanzıman her iki motorda da kullanılırken 1.8 litrelik versiyon 6 ileri otomatik şanzımanla da tercih edilebilecek.

Fiat Cronos, 2018 yılının başında Brezilya’da satışa sunulması beklenirken daha sonra ise diğer Güney Amerika ülkelerinde de piyasaya çıkacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın