Güncellenen Audi R8, V6 motorlu giriş versiyonuna kavuşacak

0

Yakında tanıtılması beklenen makyajlı R8, Porsche ile birlikte geliştirilen 2.9 litrelik V6 motora sahip giriş versiyonuna kavuşacak. Daha önce de konuşulan bu durum Audi yetkilileri tarafından da onaylandı.

Gelen haberlere göre V6 motorlu versiyon, 3 farklı güç çıkışı sağlayan V10 motorlu modellere ek olarak farklı güç seçenekleri ile sunulacak.

Audi RS4, RS5 ve Porsche Panamera modellerinde de kullanılan V6 motorun yapılacak olan güncelleştirmeler ile 500 beygir ve 670 Nm torktan daha fazla değerler sunabileceği belirtildi. Ancak yeni V6 motorulu R8’in hangi teknik verilere sahip olacağı henüz bilinmiyor.20Yeni Audi R8, V6 motoruyla vergi oranlarının motor hacmine göre uygulandığı ülkemizde daha fazla alıcıya ulaşacaktır. Bizim gibi Çin’de de benzer vergilendirmeler mevcut. Bu durumu hesaba katacak olan Audi’nin iki versiyon arasındaki görsel farkı en aza indirmesi bekleniyor.

Makyajlanacak olan R8’in son casus fotoğraflarına göre yorum yapacak olursak, yeni modelin daha geniş bir ızgara ve daha belirgin hava girişleri ile birlikte daha keskin çizgilere sahip bir ön yüze kavuşacağını söylemek yanlış olmaz. Arka bölümde de değişikliklere giden Audi, bu bölümde de geniş hava girişlerine ve mevcut modelin aksine yuvarlak formlu egzoz çıkışlarına yer vermiş.

Bu yılın sonlarına doğru tanıtılacak olan R8’in satışlarının 2019 yılında başlaması bekleniyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın