Hyundai RN30 konseptiyle i30 N’e göz kırptı

0

Hyundai performanslı otomobiller konusunda ciddi olduğunu Paris Otomobil Fuarı’nda tanıttığı RN30 konsepti ile gösterdi.

Konsept otomobil Hyundai’nin ilk yüksek performanslı modeli olacak olan ve Nürburgring Pisti’nde testlerine devam edilen i30 N modeline ışık tutuyor.

2017’nin ilk aylarında yollara çıkması beklenen i30 N 4 kapılı hızlı bir hatchback olacak. 4 silindirli turbo destekli 2 litrelik motora sahip olacak olan aracın yaklaşık 260 beygir güce sahip olması bekleniyor. RN30 konseptinde kullanılan birçok tasarım detayının i30 N modelinde yer almayacağı biliniyor ancak konsept modeldeki bazı teknolojilere i30 N’de yer verilmesi bekleniyor.

Hyundai’nin WRC’de kazandığı tecrübenin bir yansıması olarak görünen RN30 konsepti inanılmaz performans verilerine ve yardımcı sürüş sistemlerine sahip.

4 tekerlekten çekiş sistemine sahip olan araçta geliştirilmiş bir 2.0 litrelik motor bulunuyor. 380 beygir ve 451 Nm’lik tork değerine sahip olan araç çift kavramalı DCT şanzımana sahip. Bu şanzımanın i30 N’de kullanılıp kullanılmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın