Hyundai Tucson’a yeni bir donanım seviyesi: Power Edition

Hyundai, C-SUV segmentindeki temsilcisi Tucson’a yeni bir donanım paketi geliştirdi. Power Edition adını verdiği yeni versiyon, modelin en güçlü ve en performanslı motoru olan 177 beygirlik, benzinli turbo üniteyi bünyesinde barındırıyor.

Adından da tahmin edildiği üzere güçlü bir motora sahip olan Hyundai Tucson Power Edition, 4×2 çekiş sistemine ve 7 ileri çift kavramalı DCT şanzımana sahip.

Bu yeni versiyon ile yenilenen Tucson’un 18 inç alüminyum alaşımlı jantları, elektrikli açılır panoramik cam tavanı ve 7 inç dokunmatik ekrana sahip multimedya eğlence sistemi ise gözümüze çarpıyor.

Yeni versiyon ile ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, “Geçtiğimiz haftalarda Amerikan J.D. Power Kalite Raporu (Initial Quality Study) araştırmasına göre sağlamlık ve dayanıklılık konularında bütün rakiplerini geride bırakarak birinci olan Tucson, güçlü motoru ve ideal ekipman seviyesine sahip Power Edition versiyonu ile SUV segmetine taze bir soluk getirecek. Bu doğrultuda, 2.000 adeti benzinli versiyon olmak üzere son 5 ayda toplam 8.000 adet Tucson satmayı hedefliyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir Posts

Next Post

Bir Cevap Yazın