Hyundai, yeni i30’un fotoğraflarını yayınladı

0

Hyundai’ın C segmentindeki başarılı modeli i30’un tamamen yenilenmiş halinin ilk fotoğrafları nihayet yayınlandı. Daha modern ve iddialı bir yapıya bürünen Yeni i30, ilk bakışta selefinden ayrılıyor.

Ekim ayında kapılarını ziyaretçilere açacak Paris Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanı yapılacak olan Hyundai Yeni i30, Avrupa’daki müşterilerinin beklentilerini karşılamak amacıyla yine Avrupa’da geliştirilip üretiliyor. Yerini alacağı modele göre daha modern çizgilere kavuşan Yeni i30, kalite hissini daha yukarılara taşımak amacında.

Hyundai Motor Grubu Baş Tasarımcısı ve Bölüm Başkanı Peter Schreyer, yenilenen otomobille ilgili olarak, ”Herkese hitap eden yepyeni bir otomobil üretmek adına sadece müşteri odaklı yaklaşmadık. Çok daha geniş bir yelpazede, çeşitli beğenileri ve görüşleri olan insanlar üzerinde durarak bu iddialı modelimizi gün yüzüne çıkardık. Tasarım dili tamamen doğal olan ve akıcı çizgilere yer verdiğimiz Yeni i30, zarif gövdesiyle Hyundai dizayn felsefesini de bambaşka bir boyuta taşıyor. Yepyeni basamaklı ızgarası sayesinde bu değişimi vurgulamak istiyoruz” dedi.

Hyundai, Yeni i30 ile güvenlik ve konfor anlamında önemli bir adım atmış gibi görünüyor. Kalite hissi arttırılan otomobile yeni donanım seçenekleri de eklenmiş. Yenilenen motor seçenekleri ve aktarma organlarıyla da yeni i30 müşterilerin beğenisine sunulacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın