İstanbul Park’ta Mercedes-AMG Lounge açıldı

0

Markanın sportif modellerinin ve teknolojilerinin tanıtımlarını yapmaya devam eden Mercedes-Benz, Mercedes-AMG Lounge’ı bu yıl Intercity Sürüş Akademisi’nde hizmete sundu.

Yüksek performanslı Mercedes-AMG araçları, Mercedes-AMG Lounge ile artık Türkiye’de meraklılarına bir adım daha yakın. Intercity Sürüş Akademisi’nde hizmete giren Mercedes-AMG Lounge, Almanya, Rusya ve Güney Afrika’nın  ardından Formula 1 pistlerinin hemen yanında kalıcı olarak kurulan dördüncü loca olma özelliğine sahip. Mercedes-AMG araçlarının sergilendiği ve test sürüşlerinin yapıldığı Türkiye’deki ilk lokasyon olan Mercedes-AMG Lounge’da, Mercedes-Benz sahiplerine ve Mercedes-Benz yetkili bayileri aracılığıyla başvuru yapan markanın tutkunlarına yüksek performanslı araçlarla sürüş deneyimi sunuluyor. Intercity Sürüş Akademisi’nde açılan Mercedes-AMG Lounge şirketin hizmete sunduğu en son merkez olma özelliğini taşıyor.

Dünyadaki örneklerinden farklı olarak, İstanbul’da açılan Mercedes-AMG Lounge’ı Mercedes-Benz araca sahip olmayan marka tutkunları da ziyaret edebiliyor. Her ay periyodik olarak Intercity Sürüş Akademisi’nin Formula 1 pistinde düzenlenen ‘Test Sürüş Günleri’ne ise Mercedes-Benz otomobil sahipleri ve Mercedes-Benz yetkili bayilerine test sürüşü talebinde bulunan müşteriler katılabiliyor. Yetkili bayilere yaptıkları başvuru sonrasında, test sürüşü takvimine gün ve saat kayıtları yapılan araç tutkunları, AMG araçları pistte deneyimlerken araçları yakından inceleme fırsatı da buluyor. AMG uzmanlarından özel teknik eğitim alan Intercity Sürüş Akademisi bünyesindeki eğitmenler, test sürüşü esnasında müşterilere eşlik ederek aracın özellikleri konusunda bilgi veriyor ve sorularını yanıtlıyor. Etkinliğe katılmak için kayıtlar, Mercedes-Benz yetkili bayileri tarafından yapılıyor. Etkinlik takvimiyle ilgili http://www.amg.istanbul/ adresli internet sitesinden bilgi alınabiliyor. Mercedes-AMG Lounge’da, Pazartesi-Cumartesi günleri 10:00-17:00 saatleri arasında, sergilenen performans otomobillerini yakından inceleme ve yarışları izleme imkânı da sunuluyor.

Mercedes-AMG Lounge’da motorsporları tarihçesinin yer aldığı HERITAGE alanı ile geçmişten bugüne uzanan çeşitli araçların yer aldığı sergi alanı bulunuyor.  Sergi alanında aralarında ilk prototipi 1954 yılında New York Motorsporları Fuarı’nda tanıtılan Mercedes-Benz 190 SL modelinin de yer aldığı performans araçları tanıtılıyor.

Mercedes-AMG Test Sürüş Günü_3Mercedes-Benz Otomobil Grubu, Intercity Sürüş Akademisi’nde açılan Mercedes-AMG Lounge ile yüksek performanslı araçlarının satış grafiğini de yükseltmeyi hedefliyor. 2015 yılını 56 adet AMG araç satışıyla kapatan Mercedes-Benz Otomobil Grubu, 2016’nın ilk yedi ayında 32 adet AMG araç satışına ulaştı.

Mercedes-Benz Otomobil Grubu, 2016’nın ilk 7 ayında otomobil pazarındaki yükselme trendini devam ettirdi. Bu yılın ilk 7 ayında Türkiye’de otomobil pazarı geçen yılın aynı dönemine göre %2 küçülürken Mercedes-Benz Otomobil Grubu %7 büyüme gösterdi. Bu yıl ekonomik parametrelerde yaşanan dalgalanmalara rağmen Mercedes-Benz’in premium segmentte Türkiye’deki pazar payı %39 oldu. Mercedes-Benz Otomobil Grubu, bu dönemde 14 bin adetten fazla araç satışı gerçekleştirdi.

2016 yılının ilk 7 ayında otomobil ürün grubu içinde, üst segmentte en çok talep gören modellerden biri, aerodinamik değerleriyle dikkat çeken Mercedes-Benz E-Serisi oldu. E-Serisi’nin satışları 3 bin 500 adede ulaşarak bu dönemdeki toplam satışların dörtte birini oluşturdu. C-Serisi Coupé ise yılbaşında satışa sunulduğu günden beri yoğun talep gören araçlar arasında yer alıyor. Bu yıl sonunda ise GLC Coupé ve S-Serisi Cabriolet modelleri de Türkiye’de satışa sunulacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın