İşte Volkswagen’in 2018 planları

0

Volkswagen, 2018 yılında bizleri neler beklediğini paylaşılan kısa bir film ile gözler önüne serdi. Ateşli hatchbacklerden SUV modellere ve elektrikli yarış otomobillere kadar bir çok yeni modelin müjdesini veren marka oldukça güzel bir video ortaya koymuş.

”2018 hızlı, büyük, tamamen yeni ve elektrikli olacak.” diye başlayan video ilk olarak Up! GTI modelinin showroomlardaki yerini alacağını müjdeleyerek başlıyor. Polo GTI’dan da küçük bir kesit sunan marka küçük ateşli hatchback modelin de 2018 yılında yollarda olacağını vurguluyor. Yeni nesil Touareg‘in ilkbaharda tanıtılacağının belirtildiği videoa aracın lansmanının Pekin Otomobil Fuarı’nda yapılmasını bekliyoruz. Yeni model beklendiği gibi T-Prime GTE Concept modeli temel alınarak tasarlanmış.

Yılın sonraki aşamasında ise yeni Jetta ve markanın SUV model gamındaki en küçük üyesi T-Cross tanıtılacak. Daha sonra ise markanın elektrikli model ailesi I.D.’ye yeni bir model ekleneceği belirtiliyor. Son olarak, Colorado’da düzenlenen tırmanma yarışı Pikes Peak International Hill Climb için tasarlanan tamamen elektrikli bir model bizleri bekliyor olacak.

2018 yılının Volkswagen için oldukça hareketli geçeceğini söyleyebiliriz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın