Makyajlı Mercedes-Benz GLA Paris’e hazırlanıyor

0

Mercedes-Benz’in yayınladığı üretim planına göre GLA’nın makyajlı versiyonunun 2017’de tanıtılması planlanıyor, ancak geçtiğimiz günlerde tanıtılan E-Serisi All-Terrain modelinin de bu planda 2017’de tanıtılacağı görünüyordu. Bu yüzden yeni GLA’nın da bu sene içinde tanıtılmasını bekliyoruz.

Makyajlı versiyonun testleri bir süredir devam ediyor. Yeni model, gelecek hafta yapılacak olan Paris Otomobil Fuarı’nda ya da Kasım ayındaki Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılabilir.

Görüntülenen araçta çok fazla bir kamuflaj yok, bu da GLA’da radikal bir değişikliğin olmayacağını gösteriyor. Bu makyajın Tıpkı A-Serisinde olduğu gibi yeni tamponlar ve aydınlatma elemanları ile sınırlı kalacağını söyleyebiliriz.

Bir Mercedes-Benz modeli düz siyah yerine farklı renklerde test ediliyorsa o araç artık üretime hazır demektir. Bu ayın başında çekilen yeşil GLA da bunu kanıtlar nitelikte, bu yüzden Mercedes-Benz’in yeni GLA’yı yakın bir gelecekte tanıtmasını bekliyoruz.

Yeni modelde motorlarda bir değişiklik beklenmiyor. Ancak emisyon düzenlemeleri ve segment içindeki rekabet şirketi 200 ve 220d modellerinde kullanılan 2.2 litrelik dizel motorun yerine E-Serisinde kullanılan 2.0 litrelik üniteyi kullanmaya zorlayabilir.

Bunların dışında yeni model 218 beygirlik GLA 250 AMG Sport modeline de kavuşabilir. İç mekanda ise daha büyük bir dokunmatik ekran ve anahtarsız giriş gibi bazı konfor özelliklerinin araca eklenmesi bekleniyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın