Mercedes-AMG G65 fazla hızlı olduğu için geri çağırılıyor

0

2,8 tonun üzerinde ağırlığıyla Mercedes-AMG G65 hiç de hafif sayılmaz ancak 6.0 litrelik çift turbo beslemeli V12 motor bu aracı oldukça hızlı hale getiriyor. Aslında gerekenden biraz daha fazla, en azından geriye doğru giderken. Bu yüzden Mercedes-AMG, yeni modellerinin bir kısmını geri çağırmak zorunda kaldı.

Amerikan Ulusal Karayolu Trafik İdare’si tarafından yapılan açıklamaya göre ”Bu araçların geri geri giderkenki hız sınırlama yazılımı yanlış olabilir. Geri viteste iken 25 km/s hızın üzerinde yapılan yön değişimleri aracın dengesiz hale gelmesine neden olabiliyor.” Bu sorunu çözmek için Alman üretici, aracın geri vitesteki hız sınırlamasını kontrol edebilmek adına yazılımı güncelleyecek.

Gereğinden fazla hızlı giden Mercedes-AMG G65’in 630 beygir güç ve 991 Nm torka sahip motoru gücünü 7 ileri otomatik şanzıman aracılığıyla dört tekerleğe birden iletebiliyor. 0-100 km/s hızlanmasını 5.2 saniyede tamamlayabilen aracın 2.835 kg’lik ağırlığını düşündüğümüzde bu rakamlar oldukça etkileyici bir hal alıyor.The 2016 Mercedes-AMG G65

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın