Mercedes-AMG, GT S Roadster modelini tanıttı

0

Mercedes-AMG GT model ailesi genişlemeye devam ediyor. Model gamına eklenen son model olan GT S Roadster, AMG GT Roadster ve GT C Roadster arasında konumlandırılmış.

Diğer AMG GT modellerinde olduğu gibi 4.0 litrelik turbo beslemeli V8 motora ev sahiplliği yapan GT S Roadster, 522 beygir güç ve 670 Nm tork değerlerine sahip. Gücünü 7 ileri DCT şanzıman ile yere ileten spor otomobilin 0-100 km/s hızlanma süresi ise 3.8 saniye olarak açıklandı. Bu değer ile yeni model, AMG GT C Roadster’den sadece 0.1 saniye yavaş kalırken AMG GT Roadster’den 0.2 saniye daha hızlı. GT S Roadster’in azami hızı ise 309 km/s.

Yeni AMG GT S Roadster, bu etkileyici rakamları motorunun yanında sunulan diğer parçalar ile birlikte sağlıyor elbette. Arka bölümde kilitli diferansiyele sahip olan araçta alüminyum kollara sahip spor süspansiyon sistemine yer verilmiş. 47-53’lük bir ağırlık dağılımı sunan performanslı aracı durdurmak için ise yüksek performanslı kompozit frenler kullanılmış. Ayrıca aracın hafif yapılı ‘bez’ tavanı, ağırlık merkezinin de çok daha aşağıda olmasına olanak sağlamış.2019-mercedes-amg-gt-s-roadster-11Yeni modelin daha üst seviyede sürüş deneyimi sunması için sunulan opsiyonel AMG Dynamic Plus paketinde ‘M’ ve ‘Race’ modları ile birlikte motorun daha fazla beygir gücü sunması sağlanırken geliştirilmiş spor süspansiyon profili de yer alıyor. Ayrıca bu paketle birlikte özel mikrofiber direksiyon simidi ve gösterge panelinde sarı ayrıntılara yer verilmiş.

AMG Chrome paketi ise standart olarak gelirken ön tamponda, çamurluklarda ve difüzördeki parlak detaylar ile birlikte Mercedes-AMG GT S Roadster’in daha dikkat çekici görünmesine yardımcı oluyor. Bu paketlerin yanı sıra müşteriler, AMG Exterior Carbon Fiber ve AMG Exterior Night paketi arasında da tercih yapabilecekler.

İç bölüme geçtiğimizde, diğer GT modelleri ile aynı yapının bu modelde de yer aldığını görüyoruz. Standart olarak AMG Silver Chrome paketi ile donatılan kokpitte karbon fiber detayların sunulduğu AMG Black Piano Lacquer paketi de seçenekler arasında olacak.

Mercedes-AMG yaptığı açıklama ile AMG GT S Roadster’in Avrupa’da Temmuz ayında satışa sürüleceğini söylenirken araç ile ilgili diğer detaylar ve fiyatlandırmaların ise daha sonra netlik kazanacağı belirtildi.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın